Jak oszczędzić pieniądze na organizacje wesela?

Dodane przez marta.czerwinska,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: ,

Państwo młodzi chcą mieć ślub jak z bajki, ale nie mają pieniędzy? Istnieje wiele wyjść z tej sytuacji. Jeśli chcecie zaoszczędzić i zorganizować wesele nieco taniej to w tym artykule znajdziecie porady, jak tego dokonać!

Dobrym sposobem na znalezienie oszczędności jest szukanie usług rabatowych. W tym celu warto jest udać się na targi ślubne i szperać w Internecie. Można także spróbować urządzić przyjęcie weselne w domu. Przykładowo, jeśli impreza wypada w lecie to można ją zorganizować pod namiotami na kawałku działki lub we własnym ogrodzie – wiosna i lato to słoneczne pory roku, więc pogoda jest do takiej zabawy odpowiednia. To pozwala bardzo mocno zminimalizować koszty.

Na początku warto się zastanowić nad redukcją liczby gości. Czy naprawdę chcemy zapraszać ludzi, których nigdy nie widzieliśmy? Takie sprawy warto przedyskutować, bowiem w tym kryć się może szansa na zmniejszenie kosztów.

Kolejnym sposobem na redukcję kosztów jest rozsądne podejście do wydatków i zrobienie planu. Duża ilość pieniędzy jest zazwyczaj przeznaczona na garderobę ślubną i dodatki do niej. Suknia Panny Młodej może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Rozwiązaniem znów jest Internet. Można się rozejrzeć za suknią z drugiej ręki lub po prostu tańszą. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z wyprzedaży. Czasami udaje się zdobyć suknię ślubną zupełnie za darmo, a to za sprawą konkursów, które są organizowane rzez ślubne magazyny oraz na targach.

Nietypowym pomysłem będzie z kolei urządzenie wesela w zimię – wówczas nie ma sezonu, więc zarówno usługi, jak i sale są tańsze.

W ramach oszczędności może też zrezygnować z kupna zaproszeń. Samodzielne ich wykonanie pochłonie trochę czasu, ale będzie zdecydowanie tańsze. A goście będą czuć się docenieni. Oprócz tego pieniądze można zaoszczędzić na drobiazgach takich jak ograniczenie wystawnego menu, rezygnacja z wypożyczania samochodu, własnoręczne robienie makijażu, tańsze wiązanki lub też rezygnacja z orkiestry na rzecz DJa, którego usługi zazwyczaj są tańsze.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.