Ślub najważniejsze wydarzenie w życiu zakochanych osób

Dodane przez mariuszc,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Ślub, to nic innego jak udokumentowanie miłości między dwojgiem osób przed samym Bogiem. Decyzja o tym, czy chcemy spędzić resztę życia z drugą osobą musi być dobrze przemyślana.

Gdy mężczyzna zdecyduje się już na odważny krok i dojdzie do zaręczyn, to nastaje czas skrupulatnych przygotowań do ceremonii ślubnej. Przede wszystkim będzie trzeba wyznaczyć termin ślubu, potwierdzić go w parafii. Kolejnymi krokami są wysłanie zaproszeń, wynajęcie sali, samochodu, fotografa i kamerzysty. Jest duże pole do popisu, oczywiście możliwości zależne są od budżetu przyszłych nowożeńców.

Myśląc o ślubie jak z bajki należy zastanowić się nad miejscem uroczystości weselnej. Szczególnie w plenerze wśród otaczającej przyrody może być bardzo oryginalnie i zjawiskowo. W Polsce mamy wiele pięknych miejsc nadających się na takie uroczystości. Szczególnie chętnie wybierane są tereny górzyste. Osobiście byłem na takiej uroczystości w miejscowości blisko położonej gór, gdzie widok na oddalone wzgórza zapierał dech w piersiach.

Wybór samochodu również nie będzie należeć do łatwych zadań. Często wybierane są zabytkowe klasyczne auta lub luksusowe, nowoczesne limuzyny. Samochód do ślubu oczywiście jest specjalnie dekorowany, aby wyróżniał się spośród kolumny aut udających się na uroczystość ślubną.Posiada wstążki, bukiet zamontowany na przodzie maski, a także tablice rejestracyjne z napisem „Młoda Para” czy „Nowożeńcy”.

Fotograf i kamerzysta powinien znać się na swoim fachu. Nie brakuje na tym rynku amatorów. W modzie od pewnego czasu stało się wynajmowanie dronów. Przede wszystkim nie peszą one tak jak osoba stojąca obok z kamerą czy aparatem z lampą błyskową. Z drugiej strony są w stanie uchwycić wszystkich gości, miejsce imprezy jak i okolicę. Filmowanie dronem może odbywać się nawet w trybie HD.

Wszystkie żmudne przygotowania wynagrodzi decydująca uroczystość, która zamieni się po ceremonii ślubnej w huczną zabawę wszystkich krewnych i znajomych. Państwo młodzi w pewnym momencie opuszczą uroczystość weselną, aby udać się na pamiątkowe zdjęcia. Zazwyczaj robione są w pobliskich miejscowościach. Niektórzy decydują się na zdjęcia ślubne w innym wyznaczonym terminie. Wynika to z wyboru miejscowości na sesję zdjęciowa dość odległej. Pamiątkowe zdjęcia nie mogą zostać wykonane niedbale, więc skrupulatność w tym aspekcie jest bardzo ważna.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.