Krok w dorosłość

Dodane przez Przyszlosciowy,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Młodzi ludzie coraz szybciej wyprowadzają się z domu i rozpoczynają własne, niezależne życie. Nie jest to najłatwiejsza decyzja, bo wiąże się z ogromnymi zmianami, zarówno dla samych zainteresowanych, jak i ich najbliższych.

Dokumenty i cele

Zaciągając kredyt hipoteczny warto wiedzieć jakie wymagania stawiają przed nami banki. Jak wiadomo – ile instytucji, tyle różnorodnych ofert. A że tych pierwszych nie brakuje, to i propozycje z jakimi wychodzą one do klientów dotyczą wszystkich możliwych potrzeb i oczekiwań. Najczęściej zaciągane są kredyty mieszkaniowe dla młodych – ciekawa opcja dla tych, którzy chcą zacząć życie we własnym M, ale nie mają zbyt dużego wkładu własnego. Zestawianiem ofert zajmuje się Fine Investments – serwis internetowe, w którym najpotrzebniejsze informacje są pod ręką. W przypadku kredytów hipotecznych banki dokładnie weryfikują kredytobiorców sprawdzając ich wiarygodność i zdolność kredytową. Należy przygotować niezbędne dokumenty, m.in. : dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i roczne zeznanie podatkowe. Otrzymaną od banku pożyczkę można przeznaczyć na zakup domu, mieszkania, garażu, działki budowlanej lub rekreacyjnej, wykończenie mieszkania, a także na refinansowanie kosztów poniesionych na cele mieszkaniowe.

Najczęściej popełniane błędy

Przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie przeczytać i wyjaśnić ewentualne niejasności. Warto też uporządkować sprawy finansowe i zamknąć zaciągnięte kredyty czy raty, bo w oczach banku obniżają one zdolność kredytową. Nie zawsze warto podpisywać umowę w banku, w którym mamy konto lub kartę – niekiedy lepszą umowę dostaniemy u konkurencji. Należy też uważać na to kogo czynimy współkredytobiorcą, bo mimo iż poprawia to naszą sytuację, to wiąże się to z egzekwowaniem warunków umowy i zobowiązaniem do ponoszenia ewentualnych kosztów. Szeroko otwarte oczy i przewaga rozumu przyda się też w przypadku promocji, jaki oferują banki. Najczęściej związane są one z obniżeniem marży wpływającej na oprocentowanie takiego zobowiązania w zamian za założenie konta, złożenie wniosku o wydanie karty płatniczej lub wykupienie ubezpieczenia.

Wkroczenie w dorosłość to ważny krok w życiu każdego młodego człowieka. Decyzje dotyczące zobowiązań finansowych należą do trudnych i dlatego nie należy podejmować ich pod wpływem emocji.

 

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.