Rzucisz palenie – dasz radę!

Dodane przez Blade,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Jak rzucić palenie?
Wiele osób jest uzależniona od papierosów, każdy musi sobie sam, indywidualnie poradzić z tym uzależnieniem. Przeprowadzone badania wskazują że ok. 80 procent ludzi, chciałoby przestać palić, natomiast udaje się to jedynie jednej osobie na dwadzieścia palących.

Proces rzucania palenia nie jest wcale łatwe i przyjemne. Najważniejsza w tym wszystkim jest nasza motywacja, bez niej żadne wsparcie zewnętrzne nie da zamierzonych efektów. Jeśli Twoja motywacja oparta jest jedynie na prośbach osób bliskich, doktora czy innych osób, to szansa na sukces maleje prawie do zera. To właśnie Ty, musisz znaleźć w sobie chęć rzucenia palenia!

Silna motywacja to podstawa w rzucaniu palenia
Śmieszą Cię hasła typu „Nie pal, umrzesz zdrowszy”. „Palę, bo w życiu mam mało przyjemności”? Jeśli tak, to oznacza, iż jeszcze nie dojrzałeś do tej decyzji. Są też osoby, które lubią swój nałóg, są też takie, które widzą swoje kłopoty zdrowotne i chcą przestać palić. Bez wątpienia w tej podróży powinno się znaleźć swój własny, osobisty powód, nie taki, który sugerują nam inni.
Jeśli rzeczywiście ktoś ma zamiar rzucić palenie, wystarczy zadać mu proste pytanie. Kiedy? Jeśli wyznaczył sobie jakąś dokładną datę, to rzeczywiście może wskazywać że tego chce, jeśli mówi iż w przyszłości, to nie jest gotowy. Początki rzucania palenia są ciężkie, jednak każde 24h, każdy dzień bez fajki to Twój malutki sukces, który może doprowadzić Cię do całkowitego rzucenia palenia. Nie możesz się szybko poddać, nie poddawaj się zbyt szybko, częste próby, prowadzą do sukcesu!

Samokontrola
Ciekawym pomysłem jest zapisywanie o której, w jakich okolicznościach oraz jakie odczucia towarzyszyły Ci kiedy sięgasz po fajkę Zapisuj w ten sposób każdego wypalonego papierosa. Obserwuj ile sztuk wypalasz, o jakich porach, w jakich momentach. Taka analiza zapewne pokaże, iż nagminnie sięgasz po papierosa rutynowo, podczas picia kawy albo dlatego że znajomy idzie zapalić.

Skorzystaj z pomocy coacha lub weź udział w warsztatach: rzucanie palenia wrocław

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.