Co jeść, a czego nie jeść żeby nie mieć kaca?

Dodane przez marta.czerwinska,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Zatrucie alkoholowe to jedno z najmniej przyjemnych rzeczy, jaka może się człowiekowi przytrafić, a jeśli ktoś dużo imprezuje to i jest narażony na częste odczuwanie. Co jeść, aby pozbyć się kaca? Oto kilka porad.

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na walkę z kacem. Reakcja organizmu nie jest tylko spowodowana alkoholem, a raczej odwodnieniem. Alkohol sprawia, że tracimy mnóstwo wody, obniża się poziom cukru we krwi a także wypłukują elektrolity. W efekcie odczuwamy osłabienie, dyskomfort, ból głowy, nudności oraz pragnienie. Pewne produkty potrafią zniwelować działanie zatrucia. Innych zaś nie powinno się ruszać.

Do przyjaznych składników diety należy sok z pomidorów. To doskonałe źródło potasu – pierwiastek ten jest wypłukiwany z organizmu podczas picia. Sok pomidorowy pobudzi metabolizm do pracy i przywróci prawidłowy rytm serca.

Napoje izotoniczne również powinny pomóc. Organizm potrzebuje intensywnego nawodnienia Izotoniki zawierające w sobie składniki mineralne i elektrolity sprawia, że szybciej przejdą objawy zatrucia. Dobrym wyborem będzie też woda kokosowa lub zwykła mineralna.
Ukojenie mdłościom dadzą napary z mięty i rumianku. Na bóle głowy i żołądka pomoże napar piołunowy – ma silne działanie pobudzające krążenie i układ trawienny.

Z pośród warzyw naszą tarczą w pojedynku z kacem będą szparagi. Dzięki aminokwasom odżywają organizm. Oprócz tego warto jest też przyrządzić rosół.

Czego nie wolno jeść? Jeśli męczy Cię kac Twoim wrogiem będzie kawa. Wypłukuje wodę, magnez i elektrolity z organizmu. Zaleca się unikanie tłustych i ciężkostrawnych potraw. Złym pomysłem będzie także ponownie sięganie po alkohol. Pogorszy to sprawę i przedłuży nieprzyjemny stan. Ważne jest też to, co jedliśmy poprzedniego dnia. Jedząc imprezowe przystawki warto pamiętać o tych zasadach.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.