Jak napisać teksty do katalogów stron

Dodane przez Blackq,

  Filed under: Internet
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Posiadanie własnej strony internetowej zobowiązuje do wykonywania też pewnych działań z nią związanych, jak na przykład pozycjonowanie. Pozycjonowanie zaś ściśle wiąże się między innymi z katalogowaniem. Dlatego też każda strona powinna być umieszczana w takich katalogach stron – niektórzy mówią, że to baza stron. Aby jednak to zrobić, trzeba przede wszystkim przygotować odpowiedni opis strony.

Każdy katalog stron posiada formularz, który należy wypełnić. W jego zakresie znajduje się miejsce na opis strony, który powinien z reguły liczyć od 500 znaków do często 1500 lub nawet 2000 znaków. Teraz pytanie, jak rzeczywiście długi powinien być opis? Niektórzy są zdania, że zdecydowanie lepiej przygotować krótki, ale treściwy opis, aniżeli długi i pozbawiony sensu. W każdym z tekstów należy umieszczać stosowne słowa kluczowe czy frazy, które ściśle wiążą się z dodawaną stroną. Nie ma znaczenia, czy jest to darmowy katalog stron czy też płatny, formularz wygląda praktycznie tak samo. Co więcej, można przygotować taki sam tekst, z tym że wiadomo, iż liczy się tu jego jakość. Płatne katalogi z reguły przyjmują tylko jakościowe, czy wartościowe strony internetowe. Warto więc i taki opis przygotować. Opis strony jak sama nazwa wskazuje, powinien ściśle opisywać stronę zamieszczaną w katalogu. Dlatego najlepiej zastanowić się jak to wszystko ująć w kilku czy kilkunastu spójnych zdaniach. Tym bardziej, kiedy strona jeszcze nie jest zbyt rozbudowana, należy opisać ją jak najkrócej, by opis ten nie tracił na jakości. Dobry moderowany katalog stron być może w swojej ocenie będzie brał pod uwagę jakość opisu.

W każdym bądź razie, kiedy spis stron w katalogu uwzględni również naszą stronę, lepiej będzie ją reprezentował wysokiej jakości opis, niż zwyczajny zlepek niepasujących do siebie słów. Także nie jest to takie łatwe jak się wydaje.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.