Darmowe pozycjonowanie stron poradnik

Dodane przez Dawid Frackowiak,

  Filed under: Internet
  Comments: None
  Tagi:

Prowadzisz stronę lub bloga, które chcesz rozreklamować w internecie? W takim razie musisz się „wypozycjonować” Pokażę Ci, jak ja to zrobiłem zupełnie za darmo.

Najbardziej popularnym portalem, na którym można założyć bloga lub stronę jest WordPress. Dlatego skupię wszystkie swoje porady na nim, ponieważ sam z niego korzystam od kilku lat i sprawdza się rewelacyjnie.

 

1. Zacznijmy od tworzenia wpisu na blogu:

Tworząc wpis musisz nadać mu jakiś tytuł. Nie rób tego, jednak jak większość blogerów, czyli tak jak Ci się wydaje, że będzie brzmiał dobrze. Źle Ci się wydaje.
Aby wpis był na wysokich pozycjach w Google, żeby przyciągnął na Twojego bloga wielu czytelników, musi zawierać w nazwie hasła, które wpisują w wyszukiwarce Twoi potencjalni czytelnicy. To wszystko trzeba sprawdzić:

Wejdź na Planer Słów Kluczowych Google i kliknij na „Wyszukaj nowe słowa kluczowe za pomocą wyrażenia, witryny lub kategorii”, wpisz frazę, która Cię interesuje, np. „jak ugotować kurczaka” i na dole kliknij „Wyświetl propozycje”. Wyniki będą takie:

Nie ważne jakie wyrażenia Ci się podobają, ważne jakie internauci wpisują najczęściej w Google. Gdy klikniesz w hasło „ugotować” zobaczysz dokładną ilość wyszukiwań na to hasło. W naszym wypadku to 70 osób miesięcznie.
Moim zdaniem mało.

Poszukałbym ciekawszej frazy, np:

480 wyszukiwań miesięcznie, dużo lepiej.

Teraz jeszcze pozostaje nam sprawdzić ile stron jest zaindeksowanych w Google na to hasło:

Około 244 000 wyników – bardzo dobrze. Powyżej 800 000 nie warto, wtedy szukaj dalej.

2. Gdy mamy już frazę, stwórzmy cały tytuł,np: „Najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka

Dzięki temu pozycjonujemy się teraz w Google na tą frazę i będziemy jej teraz używać w kolejnych elementach.

Warto w każdym naszym wpisie dodać jakąś grafikę, np. jako zdjęcia gotowej potrawy:

Oprócz tego, że ładnie wygląda grafika z treścią wpisu, to w opcjach tego obrazka ustawiamy: nazwę pliku, tekst alternatywny i tytuł grafiki jako „przepis na potrawkę z kurczaka”, ponieważ wyszukiwarki Google, również indeksują grafikę.

3. Podczas pisania treści wpisu użyj 2 – 5 razy nasze słowo kluczowe czyli: przepis na potrawkę z kurczaka. Wpleć je w cały artykuł bez odmieniania, dokładnie tak jak napisaliśmy.

4. Teraz skupimy się na wtyczkach, które poprawią pozycjonowanie stron:

  • Zainstaluj wtyczkę All in One SEO Pack i pod wpisem w rubryce „Title” wpisz całą nazwę wpisu, np. „Najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka”,  w rubryce „Description” wpisz początek Twojego wpisu (około 200 liter), a w „Keywords”słowa kluczowe, czyli: „Najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka, przepis na potrawkę z kurczaka, przepis na, potrawkę, z kurczaka”. Wtyczka ta znacznie pomoże w pozycjonowaniu naszego wpisu.
  • Zainstaluj wtyczkę WordPress Related Posts, wyświetli nam pod każdym wpisem propozycje przeczytania innych wpisów, co nam daje tzw. wewnętrzne linkowanie stron, które zwiększapozycjonowanie stron:

  • Zainstaluj wtyczkę Sexy bookmarks plugin, która stworzy pod każdym Twoim postem miniatury portali, na których możesz Ty wypromować bloga, ale także Twoi czytelnicy. Gdy spodoba im się Twój wpis i klikną na którąś z tych ikonek, to na ich portalu wszyscy jego znajomi zobaczą Twój wpis. To jest dopiero reklama:

  • Zainstaluj wtyczkę Google XML Sitemaps. Ustawisz dzięki niej częstotliwość tzw.”pingowania”, czyli wysyłania informacji do m.in. wyszukiwarki Google, że na Twoim blogu jest nowy wpis i zapraszasz „pajączki” Google do dokładnego przejrzenia swojej strony, aby zaindeksować nową treść, czyli lepiej wypozycjonować.

5. Dodaj Widget „Najnowsze wpisy” w zakładce „Wygląd/Widgety”. Dzięki temu, również podlinkujesz wewnętrznie nasze wpisy.
To moje podstawowe pomysły na darmowe pozycjonowanie stron. Jeśli macie inne pomysły pochwalcie się w komentarzach.
www.dawidfrackowiak.biz.pl

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.