W drodze na internetowy szczyt

Dodane przez gregorg88,

  Filed under: Internet
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Od wielu lat trwa cicha wojna między robotami a ludźmi. Zdanie to nie nawiązuje do kolejnej części Terminatora, a do starć ludzi, specjalistów od pozycjonowania i robotów wyszukiwarek, odpowiedzialnych za indeksacje i umiejscowienie witryny w rankingach wyszukiwania. Obecnie nie wystarczy już rozsiewać ogromnej ilości linków do naszej strony. Bardzo ważne stają się też odpowiednie teksty na stronach internetowych.


Człowiek przeciw komputerowi

Roboty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przeszukują i ustalają pozycje poszczególnych stron. Kiedyś pozycja strony zależała od liczby linków prowadzących do niej. Jednakże w erze forów i prywatnych katalogów możliwość „spamowania” hiperłączami stała się na tyle duża, że zmniejszono znaczenie URLa. Ludzie skierowali się ku słowom kluczowym, lecz i one z racji masowego ich użycia, stawały się coraz bardziej zwodne. Obecnie roboty potrafią już dobrze rozróżniać komentarze dodane specjalnie pod pozycjonowanie, zawierające słowa kluczowe w dużych ilościach, a spontaniczne opinie użytkowników. Dlatego jednym z najlepszych obecnie sposobów pozycjonowania jest umieszczanie dobrych merytorycznie tekstów, zawierających odpowiednie słowa kluczowe w stosowniej ilości i miejscu. Pisaniem takich artykułów, spełniających wszystkie kryteria dobrego materiału dla człowieka i robotów wyszukiwarek zajmują się agencje kontent marketingu.

 

Człowiek dla człowieka
Internet jest przede wszystkim dla ludzi. To oni są tutaj najważniejszymi odbiorcami treści. Dobry materiał przyciągnie odbiorcę. Kupujący rozważający zakup poszukują danych o produkcie, jego recenzji, testów i porównań. Chcąc dokonać przemyślanego zakupu kierują się zatem opiniami ekspertów specjalistów, a nie kolejnymi reklamami. Dobry, specjalistyczny content pozwala więc klientowi podjąć decyzję o zakupie.
Człowiek korzystający z internetu szuka informacji ciekawych, ważnych, cennych dla niego. Dlatego też content wysokiej jakości gwarantuje lepsze wyniki w wyszukiwarce. Wiele robotów, takich jak te z firmy Google promują wartościowe, merytoryczne treści w internecie.
Ponadto dobry tekst reklamuje się praktycznie sam. Zadowoleni z niego odbiorcy przesyłają go innym, udostępniają, laikują. Dzięki temu treść dociera do znacznie większej liczby odbiorców niż mogłoby się na początku wydawać. W efekcie tego zyskujemy nowych potencjalnych klientów, do których nigdy nie trafilibyśmy klasyczną reklamą.
W końcu dzięki blogom, mediom społecznościowym można nie tylko zyskiwać nowego klienta, ale i utrzymywać kontakt z już obecnym, wzmacniając jego lojalność i przywiązanie do naszej marki. Musi on jednak chcieć wchodzić na naszą stronę i z przyjemnością czytać zamieszczane tam treści.

Trudniejsze niż się wydaje
Tworzenie bardzo dobrych materiałów zarówno dla robotów jak i klasycznych czytelników wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Nie jest to więc zadanie dla każdego. Dlatego, aby osiągnąć najlepsze wyniki, warto oddać to zadanie w ręce specjalistów. Każda agencja content marketingu dysponuje bowiem nie tylko wymienionymi wcześniej umiejętnościami i wiedzą, ale i całym zapleczem analitycznym, by nie bieżąco tworzyć, moderować i modyfikować działania tak aby przynosiły one jak najlepszy skutek.

 

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.