Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?

Dodane przez leena,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Couple in kitchenIdąc do sklepu ze sprzętem AGD mamy ogromny wybór lodówko zamrażarek. Jest tym trudniejszy, im bardziej zaczniemy wczytywać się w opis parametrów. Poza tym oprócz różnych funkcji mamy także do wyboru te do zabudowy oraz te wolnostojące. Dlatego też warto poznać zalety i wady obydwu z nich.

Do zabudowy

Każdy z nas pragnie jak najlepiej urządzić kuchnię. Wielu z nas uważa, że sprzęty AGD, które są na widoku szpecą wygląd pomieszczenia. Dlatego podejmujemy decyzje o zakupie urządzeń do zabudowy. W ten sposób uzyskujemy efekt jednolitego wyglądu naszej kuchni, a nasza lodówka dyskretnie schowana za frontem szafki nie przyciąga uwagi naszych gości. Tak naprawdę walory lodówki do zabudowy ograniczają się jedynie do estetycznego wyglądu naszej kuchni. Pamiętajmy, że wybierając opcje do zabudowy musimy dokładnie wymierzyć wysokość szafek i wybrać te fronty, które będą odpowiednie do wielkości naszego urządzenia. Poza tym należy unikać frontów posiadających rożnego rodzaju rzeźbienia, które mają na celu ozdobić naszą kuchnię. Ze względu na to, że lodówka jest urządzeniem z którego korzystamy każdego dnia bardzo często ulega zabrudzeniu. Jeżeli w lodówce rozleje nam się mleko lub jogurt, bardzo ciężko będzie nam pozbyć się plam z rzeźbień.

 

Wolnostojące

Na pierwszy rzut oka zakup wolnostojącej lodówko zamrażarki Kombi jest dość łatwy. Idziemy do sklepu, wybieramy model posiadający wszystkie interesujące nas parametry i idziemy do kasy. Jednak bardzo często trudno jest znaleźć to urządzenie, które będzie posiadało wszystkie niezbędne funkcje, a za razem niską cenę. Dlatego w przypadku lodówko zamrażarek wolnostojących możemy zdecydować się na zakup przez Internet. W ten sposób poczynimy spore oszczędności, a za razem zakupimy wymarzone urządzenie. Poza tym tradycyjne lodówki są tak wykonane, że w razie ewentualnego zabrudzenia łatwo można przetrzeć jej drzwiczki przy pomocy ściereczki nasączonej wodą z płynem do mycia naczyń. Oprócz tego w sprzedaży są designerskie lodówki, które choć wyróżniają się na tle mebli kuchennych są tak naprawdę dodatkową ozdobą całego pomieszczenia.

Choć od kilu lat możemy kupić lodówkę do zabudowy, to jednak jej wolnostojące odpowiedniki cieszą się większą popularnością. To dlatego, że nie trzeba zmieniać wymiarów mebli oraz ich wybór jest znacznie większy. Poza tym lodówki wolnostojące są łatwiejsze w czyszczeniu w przeciwieństwie do tych ukrytych pod rzeźbionymi, drewnianymi frontami, na których pozostaje każda nawet najdrobniejsza plamka po rozlanym sosie czy mleku.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.