Lampa wcale nie musi wisieć!

Dodane przez nataliag,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi:

Lampy wiszące są wciąż najpopularniejszym i najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia. Żyrandole znakomicie sprawdzają się w salonie, kuchni i sypialni. Jednak dla tych, którzy nie lubią podążać utartymi szlakami, dostępne są inne warianty oświetlenia. Coraz większą przychylność zdobywają kinkiety i plafony, niedoceniane natomiast pozostają lampy stojące. A niesłusznie, bo to naprawdę doskonała propozycja – praktyczna i efektowna.

Lampy podłogowej nie postawimy jednak w każdym pomieszczeniu. W kuchni lepiej zastosować inne rozwiązanie. Natomiast idealnym miejscem dla lampy stojącej na podłodze będzie salon. Warto postawić ją przy fotelu i użyć podczas czytania książki lub gazety. To propozycja zwłaszcza dla leniwych – nie trzeba wstawać i włączać głównego źródła światła, wystarczy sięgnąć ręką do włącznika. Podobną funkcję lampa podłogowa może spełnić w sypialni i zastąpić tradycyjne lampki nocne. Jeśli lampę kupujemy właśnie z myślą o czytaniu, dobrym pomysłem będzie wybranie takiej z reflektorkiem. Dzięki rozproszonemu światłu lamp podłogowych, w salonie możemy osiągnąć atmosferę przytulności i intymności.

Lampa podłogowa do łazienki? Czemu nie! To rozwiązanie nieoczywiste, ale warte przemyślenia. Oczywiście w tym wypadku stojąca lampa będzie jedynie dodatkowym źródłem światła. Tu również może posłużyć do czytania – wystarczy ustawić ją niedaleko wanny. Lampa stojąca będzie też dobrym wyborem do przedpokoju, gdzie zazwyczaj nie jest potrzebne silne światło.

Ogromną zaletą lamp podłogowych są ich możliwości aranżacyjne. Lampy wiszące, zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach, rzadko kiedy przykuwają spojrzenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku lamp stojących – one same rzucają się w oczy. Lampa może stać się głównym akcentem dekoracyjnym w salonie. Przykładowo, do pomieszczenia w kolorystyce czerni i bieli można dobrać lampę w intensywnym, żywym kolorze. Bogate wzornictwo dostępne w sklepach będzie na pewno źródłem inspiracji.

Na koniec uwaga praktyczna. Z lamp podłogowych lepiej zrezygnować, jeżeli w domu mieszkają malutkie dzieci. Dla małego odkrywcy stojący obiekt może być prawdziwym wyzwaniem, które koniecznie trzeba przewrócić na podłogę.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.