Koszulki z nadrukiem- oryginalny strój

Dodane przez arty,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Oryginalny ubiór jest dobrym sposobem na wyróżnienie się w tłumie. Zamiast inwestować grube pieniądze w całą garderobę można postawić na drobny akcent w postaci koszulki z nadrukiem. Warto jest pójść o krok dalej i stworzyć niepowtarzalną koszulkę z jedynym w swoim rodzaju napisem czy grafiką. Ale jak do tego podejść? Gdzie zacząć poszukania?

Najprostszym sposobem na znalezienie odpowiedniej koszulki z nadrukiem jest internet. Pierwszym krokiem powinno być przeszukanie bazy firm oferujących usługi poligraficzne lub sklepów z odzieżą reklamową. Wybór jest duży ponieważ istnieje około 120 różnych przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Niektóre z nich podejmą się wykonania jednej koszulki, jednakże trzeba mieć na uwadze to, że część z nich odmówi przyjęcia zlecenia. Dlaczego? Ponieważ zwyczajnie nie będzie to opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Nierzadko jest to uzasadnione ograniczeniami sprzętowymi firmy- wiele zależy od sposobu wykonywania nadruku. Jeżeli przedsiębiorstwo wykorzystuje w procesie produkcji sitodruk to niestety stworzenie jednej koszulki byłoby zbyt drogie, gdyż każdy projekt wymaga stworzenia nowych matryc.

W razie odmowy lokalnej firmy poligraficznej warto poszukać w sieci sklepów internetowych oferujących wykonanie koszulki z nadrukiem, wtedy możliwości są właściwie nieograniczone. Dla przykładu, wcześniej wymieniona strona daje możliwość wyboru z ponad tysiąca różnych wzorów lub stworzenia osobistego napisu. Istnieje również możliwość przesłania własnej grafiki bez konieczności profesjonalnej obróbki w programie graficznym. Niekiedy udostępniane są również generatory nadruków, dzięki którym projektowanie własnej koszulki przebiega wedle własnych upodobań- od fasonu i koloru do nadruków na rękawach.

Istnieją również rozwiązania dla miłośników handmade’u, czyli przedmiotów ręcznie wykonanych. Samodzielne wykonanie nadruku na koszulce gwarantuje niepowtarzalność wzoru, na dodatek wykonanie grafiki jest stosunkowo łatwe. Podstawą jest zaopatrzenie się w farby akrylowe oraz żelazko. Należy namalować na koszulce pożądany wzór (w przypadku braku zdolności plastycznych można posłużyć się szablonem) i poczekać aż farba wyschnie. Kolejnym krokiem jest przyprasowanie nadruku z obydwu stron pamiętając o tym, żeby prawą stronę koszulki zakryć np. papierem do pieczenia. Tak utrwalony nadruk powinien utrzymać się przez długi czas, mimo wielokrotnego prania.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.