Przyjazna kuchnia

Dodane przez Maks,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Każdy doświadczony kucharz zdaje sobie sprawę, że podczas przygotowywania gorących posiłków należy zwracać uwagę na wiele otaczających go aspektów. Nie mówię tu tylko o odpowiednim doborze smaku i eleganckim serwowaniu potrawy. Oprócz smaku istotne jest także bezpieczeństwo.

Wiele ludzi – przede wszystkich amatorów- uważa, że kierowanie uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa dla siebie i osób w najbliższym, kuchennym otoczeniu nie jest warte uwagi. Jakże się te osoby mylą. Niebezpieczne są tak samo niezabezpieczone gniazdka kontaktowe, źle umieszczony opiekacz, czy nawet zbyt blisko umieszczona kuchenka do zlewu. Jednocześnie na tego typu sprawy powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli w domu znajdują się małe dzieci. Jak każdy wie, te małe nicponie zawsze znajdą jakiś sposób aby wkroczyć do sanktuarium kucharza. Jak w takiej sytuacji zabezpieczyć kuchnię?

W niniejszym artykule znajduje się kilka trafnych uwag dotyczących bezpiecznej kuchni. Na początek powinniśmy pomyśleć o bramce, która uniemożliwia przejście dziecka do konkretnego pomieszczenia. Jeśli jednak nie macie możliwości na tego typu pomoce, należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie urządzeń kuchennych.

Ale od początku. Baterie w zlewie muszą być dobrze oznaczone, dzięki temu unikniemy niespodziewanego odkręcenia gorącej wody i poparzenia sobie rąk. Dodatkowo aby uniknąć poparzenia także naszych domowników, podając posiłek starajmy się gorące garnki zostawić w kuchni. Starajmy się potrawy przełożyć do półmiska i w nim podawać do stołu.

Można także sprawdzić prawidłowe podłączenie sprzętów kuchennych oraz ich działanie. Przewody od opiekacza, ekspresu do kawy czy mikrofalówki muszą być ułożone przy samej ścianie, wzdłuż blatów. Dodatkowo zawsze pamiętajmy, że sprzęt elektryczny jak opiekacz i ekspres do kawy są podłączone do prądu, więc i go przewodzą. W konsekwencji zawsze powinny stać daleko od wody i zlewozmywaka.

Prezentowane porady są raptem niewielką częścią, o których można by opowiadać bez końca. W poradnikach i internecie odnajdziecie wiele przydatnych rad jak zabezpieczyć kuchnię jednocześnie wykorzystując do tego dostępną przestrzeń.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.