Pociągiem po Europie

Dodane przez Usmiechnieta,

  Filed under: Turystyka
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Najpiękniejsze zakątki Europy. Najokazalsze zamki. Piękne i antyczne tradycje. Łechcące nasze kubki smakowe regionalne potrawy i oszałamiające lokalne aromaty. Czego chcieć więcej? Jest tyle do zobaczenia. Tyle do zwiedzenia. Obcowanie z historią i przyrodą pozwoli przeżyć Wam najpiękniejszą przygodę życia.

Nasze miejsca na mapie

Każdy ma swoje ulubione miejsca, do których lubi wracać. Miejsca, które są dla niego niezwykle ważne, bo wiążą się z jakąś historią, wspomnieniami, z ukochaną osobą. Podróżowanie pociągiem to jeden z najwygodniejszych sposobów przemieszczania się po Europie. Nasz kontynent opleciony jest siatką nowoczesnych kolei, które docierają do ponad 20,000 miejscowości w wielu europejskich krajach. Planując wyjazdy zagraniczne, warto rozważyć podróż koleją. Do najpopularniejszych tras należą te obsługiwane przez szybkie pociągi, które mkną z prędkością około 300 km/h. Tzw. kolej dużych prędkości to system transportu publicznego, który obejmuje pociągi dużej prędkości, specjalnie linie oraz nowoczesny, zazwyczaj elektroniczny system, który sprzedaje zagraniczne bilety kolejowe. Zazwyczaj trafimy na sprzedaż biletów europejskich przewoźników, na koleje dużych prędkości: KDP, ICE, TGV, EUROSTAR czy RAILJET.

Bezpieczeństwo, wygoda, ciekawość

W Europie koleje dużych prędkości są dostępne m.in. w Belgii, Francji, Niemczech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Do najpopularniejszych należą Eurostar, TGV, Thalys, AVE oraz ICE. Jeśli więc planujesz podróż, do któryś z wymienionych państw lub chcesz szybko i komfortowo przemieszczać się między nimi, rozważ wybór kolei. Pociągi nocne to kolejna ciekawa propozycja dla podróżnych. Kursują one zawsze na trasach długodystansowych np. Warszawa – Amsterdam, Paryż – Rzym, oferując pasażerom wygodne warunki podróży (przedziały sypialne, kuszetki, odchylane siedzenia). Co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę podczas wyjazdu? Wygoda i bezpieczeństwo w podróży to najważniejsze rzeczy, o które trzeba uprzednio wcześniej zadbać, aby mieć pewność, że nasza podróż nie będzie śniła nam się po nocach. Planujmy z głową. Zastanówmy się kilka razy zanim zdecydujemy się w podróż w nieznane. Znajdźmy dobrego, sprawdzonego przewoźnika. Nie narażajmy siebie i innych na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Niech podróż koleją po Europie będzie dla nas niezapomnianą przygodą!

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.