Wybieramy buty narciarskie

Dodane przez roundaway,

  Filed under: Sport
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Pomimo tego, że okres zimy, a także i narciarski jest już za nami to jest to znakomita okazja do zweryfikowania jakiego ekwipunku Polacy używają najchętniej i jakie marki są wśród polskich pasjonatów narciarstwa i snowboardu najczęściej wybierane.

W tym artykule skupię się nade wszystko na obuwiu narciarskim i snowboardowym, dlatego że jest to część sprzętu, która wyznacza zasadniczą rolę nie tylko w wygodzie ale i bezpieczeństwie zjeżdżania na stoku.

Różnorakie pomiary świadczą jednoznacznie, że wśród hobbystów nart ogromną popularnością w ostatnim okresie cieszyły się buty narciarskie Atomic. Szczególnie nowa seria HAWX utworzona zarazem dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy zyskała na sławie dzięki swojej wygodzie i nadzwyczaj sportowemu kształtowi. Innowacyjne wzornictwo to jednakże nie wszystko, ponieważ buty narciarskie Atomic oferują swoim nabywcom równowagę i zabezpieczenie w czasie nawet wyczynowej jazdy. Technologie takie jak modyfikowane mankiety, I-Flex – czyli profil frontalnej sfery buta czy specjalne wkładki typu Clima Foam powodują, że obuwie HAWX są numerem jeden pośród polskich narciarzy i nie ma w tym nic dziwnego, dlatego że powiązanie nowych zdobyczy technologicznych z przystępną ceną to kompozycja, obok której nie da się przejść obojętnie.

Nieco inaczej sprawa wygląda jednak pośród hobbystów jazdy na desce, ponieważ obuwiem, które wybiło się w ubiegłym sezonie były buty snowboardowe K2. Buty te zawdzięczają własną sławę niezmiernie szybkiemu układowi sznurowania oraz wysokiej odporności na niszczenie. Buty snowboardowe K2 przeznaczone są zarówno dla uczących się jak i doświadczonych snowboarderów, albowiem zapewniają nie tylko świetną ochronę ale i na pewno pomocną na stoku mobilność.

Widać, że Polacy znakomicie znają się na ekwipunku narciarskim i wybierają pewne i nowoczesne technologie, dzięki którym chronią nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale i o własne przeżycia w górach.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.