Jak przygotować popcorn?

Dodane przez Maks,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Czasy ulegają zmianie, technika się polepsza, dzięki temu mamy możliwość korzystać z rozkwitu i efektów inżynierii. Urządzenia ułatwiają nam zadania w każdym aspekcie życia, rozpoczynając od szybkiej komunikacji, a kończąc na najprostszych czynnościach, jak mycie zębów czy przygotowywanie posiłków.

Pomocną, maszynową dłoń można znaleźć w każdym miejscu. Jeśli chcemy skontaktować się z bliskimi – włączamy komputer, a jeżeli mamy ochotę cofnąć się wspomnieniami do czasów dzieciństwa – wyciągamy maszynę do popcornu albo waty cukrowej. W dzisiejszych latach zrobienie tych przysmaków jest niezwykle łatwe,a tym samym nie wymaga nawet zbyt dużo czasu. Przypominamy sobie czasy, gdy żeby zjeść watę cukrową trzeba było wypatrywać przydrożnego sprzedawcę? A popcorn dostępny był tylko w kinie lub w czasie przyjazdów cyrku albo wesołego miasteczka? Na szczęście obecnie mamy wiele możliwości na sporządzenie prażonej kukurydzy.

Wśród najbardziej popularnych możemy wyróżnić zanurzenie ziarenek kukurydzy w gorącym oleju. Pamiętajmy wówczas o zachowaniu ostrożności i przykrywce na rondelek. Rozgrzane ziarenka mają to do siebie, że szybko pękają i wystrzeliwują wówczas w górę. Dodatkowe temu procesowi towarzyszy także pryskający gorący olej, który może boleśnie popatrzyć.

Chcąc uniknąć niespodzianek i bólu, zastał stworzony bezpieczniejszy sposób jakim jest popcorn prasowany. Jego przygotowanie polega na zagrzaniu go w kuchence mikrofalowej i ustawienie stosownego programu. W przeciągu niecałych 3min. mamy gotowy popcorn bez grama tłuszczu. Aczkolwiek jest wielu przeciwników tego sposobu przygotowywania popcornu, ponieważ mikrofalówka produkuje fale niezdrowe dla organizmu.

Jeżeli również jesteście przeciwnikami kuchenek mikrofalowych, raczej powinniście zastanowić się nad zakupem maszyny do popcornu. Jest to profesjonalny sprzęt, który w bardzo szybkim czasie wytwarza popcorn bez grama oleju. Dodatkowym plusem tego sprzętu jest brak przypalonych ziarenek oraz możliwość przygotowania większej ilości tego przysmaku. Maszyna do popcornu doskonale spełni swoją funkcję wśród koneserów lubiących zaprosić licznych gości na wieczór filmowy. Za jej sprawą bardzo szybko przygotujecie duże ilości popcornu dla każdego gościa.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.