Gadżety ułatwiające gotowanie!

Dodane przez marta.czerwinska,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Męczy Cię gotowanie dla dużej rodziny? Szukasz sposobu na ułatwienie sobie przygotowywania posiłków? Oto zestawienie gadżetów, które umożliwią Ci przyśpieszenie czasu przygotowywania posiłków.

Czasem pojawia się potrzeba pokrojenia kilku rzeczy naraz do tego samego dania. W przypadku, gdy standardowe deski są za małe by pomieścić wszystkie produkty, z pomocą przychodzi deska do krojenia z szufladkami. To pomysłowe rozwiązanie umożliwia szybkie krojenie kilku składników. Można pokroić warzywa, po czym schować je do szufladki umiejscowionej pod deską, a następnie pokroić kolejne partie. Dzięki temu nie musimy brudzić wielu naczyń.

Wielbiciele włoskiej kuchni za pewne kochają także pizzę. Dla nich idealnym gadżetem będą nożyczki do krojenia. Specjalne nożyki tną pizzę bardzo precyzyjnie, a dodatkowa łopatka umożliwi w prosty sposób podzielić pizzę na porcję. Dzięki temu można również uniknąć rozwarstwiania się kawałków ciasta podczas nakładania na talerze.

Kolejnym ciekawym akcesorium są sylikonowe łapki, który ułatwiają chwytanie naczyń. Nie zależnie do tego czy jest ono gorące, czy zimne, łapka sprawia, że ręce nie odczują różnicy temperatury. Zwiększa komfort podczas wykonywania przeróżnych czynności w kuchni.

Czasami planujemy urządzanie imprezy dla dużej liczby gości. Kiedy dochodzi ona do skutku często zdarza się, że dostajemy w prezencie alkohol, który chcemy później zaserwować. Jeśli w domu nie ma zamrażarki, bądź nasza lodówka pęka w szwach możemy zastosować inne urządzenie. Tzw. Tinchilla to zasilana bateriami chłodziarka do napojów. Potrafi schłodzić butelkę w czasie jednej minuty, bowiem umieszczona we wnętrzu specjalna puszka wiruje z bardzo dużą prędkością – ponad 200 razy szybciej niż w tradycyjnej lodówce. Dzięki jej wykorzystaniu możemy cieszyć się zimnymi trunkami już po kilku chwilach.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.