Jak zrobić wódkę ze Skittelsów?

Dodane przez marta.czerwinska,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Tęczowa wódka to od lat hit każdej imprezy. Wystarczą zaledwie dwa składniki, odrobina cierpliwości, aby zrobić samodzielnie ten pyszny trunek. Nadaje się do picia zarówno solo, jak i jako dodatek do drinków. Jak wykonać wódkę ze Skittelsów? Oto przepis!

Warto wspomnieć, że taka wódeczka to doskonały pomysł na urodzinowy prezent dla bliskiej osoby. Ważnym aspektem przepisu jest proporcja i odmierzenie składników. Wykonanie jest banalnie proste i nie może się nie udać!

Potrzebujemy:

5 dużych paczek cukierków skittles

5 butelek wódki x 250 ml

5 plastikowych butelek

Lejek z filtrem albo zwykły lejek i filtr kawowy

Skittelsy należy porozdzielać kolorami w oddzielnych miseczkach i włożyć do plastikowych butelek Ostrożnie zalewamy cukierki wódką. Jeśli mamy czas możemy poczekać aż rozpuszczą się samodzielnie. Powinno to potrwać około 24 h. Jeśli chcemy ten proces przyśpieszyć możemy butelki trząść przez kilka minut. Energiczne wstrząsanie spowoduje szybsze rozpuszczenie cukierków. Bardzo ważne jest, aby poczekać, aż do całkowitego ich rozpuszczenia. Już po kilku chwilach da się zauważyć, że wódka zmieniła kolor. Po 24 h widać klarowną ciecz o jaskrawej barwie. Na dnie mogą unosić się pozostałości po cukierkach. Bierzemy lejek i butelki i filtrujemy wódkę uważając by pozostałości nie wpadły do środka. Do tego zadania przyda się filtr kawowy lub papierowy ręcznik. Trzeba bacznie obserwować proces i co jakiś czas wymieniać filtr. Gotową i przefiltrowaną wódkę schładzamy i podajemy w kieliszkach. Plusem jest fakt iż trunek ten jest bogaty w cukier, przez co jego picie nie powinno powodować kaca. Jak poradzić sobie z kacem przeczytasz w tym artykule: www.naszedrinki.pl/inne/sprawdzone-sposoby-na-walke-z-kacem-przed-w-trakcie-i-po-imprezie/

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.