Auta do zadań specjalnych

Dodane przez Marika,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Kupując nowy samochód nie każdy szuka takiego, które przetrwa we wszystkich warunkach. W końcu jeśli mamy nim dojeżdżać tylko po mieście do biura to nie potrzebujemy napędu na cztery koła czy podwyższonego zawieszenie. Jednak kiedy mamy wiedzieć, że właśnie takiego auta potrzebujemy?

Suvy dla firm

Coraz częściej właściciele firm szukają samochodów niezniszczalnych. Samo powiedzenie „służbowe najlepsze terenowe” mówi o podejściu pracowników do ich aut dostawanych z firmy. Jednak czy suv lub auto terenowe jest potrzebne każdemu przedstawicielowi handlowemu? Niekoniecznie. Jeśli z drugiej strony działając w branży budowlanej czy agroturystycznej takie auto może być przydatne. W końcu dostanie się poza asfaltowe drogi jest codziennym zadaniem takich firm. Dla nich podwyższone podwozie będzie zbawienne, a duży bagażnik bez problemów pomieści potrzebny sprzęt. A wiertarki, skrzynki narzędziowe czy worki z tynkiem są jednymi z mniejszych akcesoriów przydatnych ekipie remontowej. To samo tyczy się firm zajmujących się szeroko pojętą agroturystyką, gdzie docieranie tam gdzie diabeł mówi dobranoc jest na porządku dziennym. W takich przypadkach warto zastanowić się nad autami tego typu aby ułatwić pracę nie tylko swoim pracownikom ale i sobie.

Auto rodzinne – duże czy małe?

Podobnie jak nie każdej firmie jest potrzebne auto niezniszczalne tak samo nie każda rodzina chce czy musi mieć taki samochód. Posiadając dom na uboczu z pewnością wyższe nadwozie będzie wskazane ale niekoniecznie musi być to samochód z typu terenowych. Niektóre suvy czy modele kombi mają wyższe zawieszenie co powinno sprostać wymaganiom większości rodzin. To na szczęście pokaże jazda próbna z Mazdą CX-5 czy innym modelem suvów. Problem zaczyna się kiedy w rodzinie jest fan jazdy terenowej. Takiemu nie przemówi się zazwyczaj do rozumu i zaczną się tutaj schody. Zwykle takie modele są droższe, nie tylko w salonie ale też w utrzymaniu. Mają wyższe spalanie jest głównym powodem wyższych rachunków za paliwo. Decydując się na takie auto warto zdać sobie z tego sprawę. Jeśli auto ma służyć głównie do jazdy po mieście, to niekoniecznie warto inwestować w tak duże auto.

Żadne auto nie jest niezniszczalne, jednak wiele z nich może nam służyć przez lata. Marki pochodzące z Azji Wschodniej mają wizerunek aut oszczędnych i wytrzymałych. Produkowane przez nich modele to zarówno duże auta rodzinne jak i małe miejskie samochody. Nawet modele o niezbyt wielkich rozmiarach mogą uchodzić za takie, które przejadą setki tysięcy kilometrów bez większych problemów. Decydując się na nowe auto poszukajmy właśnie takich samochodów.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.