Jak ubierać noworodka?

Dodane przez TomaszJ,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Ubierane noworodka wydaje się trudne, szczególnie dla młodych rodziców. Obawiają się, że przy zakładaniu którejś części garderoby uszkodzą drobne ciało dziecka. Istotne jest więc, aby dobrać takie ubrania dla dzieci, które szybko i łatwo nakładają się i ściągają. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Powinniśmy unikać ubranek, które będziemy zmuszeni prać ręcznie i prasować. Po prostu, na te czynności nie będziemy mieli czasu. Najlepiej kupować ubranka z naturalnych włókien, jednocześnie zwracajmy uwagę na wystające szwy i uwierające metki. Rodzaj ubranek koniecznie trzeba dobierać pod kątem warunków panujących na dworze – naszemu maluchowi nie może być ani za gorąco, ani za zimno.

Nim wiec ubierzemy noworodka musimy ocenić temperaturę powietrza i warunki, które panują za oknem. Najbardziej praktyczne i często polecane są ubranka jednoczęściowe. Posiadają one zatrzaski z przodu i w kroku, umożliwia to bezproblemową wymianę pieluszek. Układ kostny dziecka jest bardzo delikatny, tak więc ważne, by jednoczęściowe ubranko nie było zbyt ciasne w nogach i stopach. Taki nieprzystosowane ubranko może negatywnie wpływać na prawidłowy wzrost noworodka.

Bluzki wkładane przez głowę muszą mieć szerokie wycięcie. Niemowlęta nie znoszą, gdy coś im się wkłada przez głowę oraz ramiona. A dzieje się tak zwłaszcza po urodzeniu, jak młoda mama jeszcze nie ma właściwej wprawy. Dobrym rozwiązaniem jest kupno tak zwanego body, oprócz zatrzasków w korku, ułatwiają przewijanie i są dodatkowo zaopatrzone w zatrzaski na ramieniu. Takie ubrania znajdziesz na askbeforebuy.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.