Serwisy komputerowe – dostępność usług na przykładzie miasta Ząbki

Dodane przez R.Zwiadowski,

  Filed under: Technologia
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Ząbki to nieduże miasto położone na północno-wchodnim skraju Warszawy. Mimo małej powierzchni liczy około 55 tys. mieszkańców, co czyni je najludniejszym miastem powiatu wołomińskiego. Większość mieszkańców to młodzi ludzie pracujący w Warszawie. Niemal wszyscy mieszkańcy posiadają w domu przynajmniej jeden komputer z dostępem do internetu. Jak więc wygląda zaplecze serwisowe komputerów w Ząbkach? Czy ilość i dostępność serwisów komputerowych w Ząbkach wystarcza aby zaspokoić potrzeby mieszkańców?

Jeszcze niedawno nie było w tym temacie zbyt wesoło- istniał tylko jeden, mały sklep komputerowy, przy którym działał również serwis, jednak godziny otwarcia pozostawiały wiele do życzenia- większość osób musiałaby brać dzień wolny w pracy, aby zanieść tam swój sprzęt do naprawy. Działały też firmy komputerowe, które nie były zainteresowane obsługą klientów indywidualnych, co dało się poznać po cenach usług detalicznych.

Kilka lat temu sytuacja zaczęła się zmieniać – wraz z dynamicznym rozwojem miasta i napływem ludności powstały kolejne serwisy komputerowe w Ząbkach, a ze wzrostem konkurencji spadły ceny. Większść z nowo otwartych serwisów nie brała jednak pod uwagę specyfiki regionu. Mieszkańcy Ząbek pracując głównie w Warszawie, nie mieli możliwości skorzystania z serwisu działającego w tych samych godzinach w Ząbkach.
Brakowało zarówno całodobowego serwisu komputerowego, do którego można przyjść w weekend, lub późnym wieczorem, czy też mobilnego, który wezwać można na pomoc w razie awarii w domu lub firmie. Takie usługi wykonywały droższe serwisy z Warszawy, licząc dodatkowo sporo za dojazd poza granice miasta.
Na szczęście dzisiaj problem ten jest zmarginalizowany. Powstały pogotowia komputerowe, usługi informatyczne i serwisy komputerowe takie jak serwis komputerowy KindKomp, spełniające wymagania zapracowanych ludzi, które nie tylko działają 24/7 ale także oferują bezpłatny dojazd, zaś ich niskie ceny zwiększają dostępność usług dla mniej zamożnych posiadaczy komputerów, potrzebujących pomocy informatycznej w Ząbkach.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.