Radio samochodowe jakie wybrać, opinie?

Dodane przez autosystemy,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

W większości wypadków zanim kupimy radio do naszego samochodu pytamy: jakie wybrać? Zapytanie wpisujemy w wyszukiwarkę albo pytamy znajomych, sprzedawców. Poszukując odpowiedniego dla nas radia sami najpierw musimy ustalić czego oczekujemy od naszego przyszłego radioodtwarzacza samochodowego. Jakie parametry nas interesują, ale również jaką kwotę jesteśmy gotowi przeznaczyć na nowe urządzenie.

Oczywiście wybór na rynku jest ogromny. Możemy wybierać spośród ofert różnych firm, które są bardzo „markowe”, ale mamy do dyspozycji również radia samochodowe firm, które nie są może zbyt znane, mają jednak  wiele tańszych zamienników radia o tych samych parametrach, co te popularne. W tym wszystkim  decyzję pomogą nam podjąć w większości opinie użytkowników.

Większość radioodtwarzaczy samochodowych ma wbudowane odtwarzacze CD, większość także obsługuje formaty MP3, WMA – pozwalające na zapis na CD utworów w formacie MP3 i WMA ok 200-600 utworów.

Dobrze jest gdy nasze radio samochodowe będzie miało system przeciwwstrząsowy. Jest to bardzo ważna zaleta, ponieważ w czasie jazdy płyta nie przeskakuje nam z utworu na inny.

Radioodtwarzacz posiada dziś cyfrowe radio, RDS,  dzięki którym możemy zobaczyć tytuł i autora piosenki, nazwę stacji radiowej itp. Istotną cechą radia w samochodzie jest, zwłaszcza na dłuższe trasy posiadanie przez niego AF. W momencie zmiany częstotliwości przez stację radiową, której słuchamy zmienia nam się ona samoczynnie. Dzieje się tak często, gdy jesteśmy właśnie w dalszej podróży.

Możemy również wybrać sobie dziś  kolor wyświetlacza i przycisków. Ogrom możliwości jest wielki, od zmiany kolorów wyświetlacza, przycisków  w radiu, zmiany jaskrawości, a także niektóre według naszej potrzeby mogą mieć  wyświetlacz LCD.

Taka sytuacja jest wtedy, gdy nasze radio posiada odtwarzacz DVD, a po podłączeniu do monitora możemy również oglądać filmy w samochodzie . 🙂 Jest to oczywiście już rozbudowana wersja radia, ale bardzo przydatna w podróży, zwłaszcza z dziećmi.

radioodtwarzacz samochodowy pioneer dvd

monitor do oglądania filmów w samochodzie

Kolejną rzeczą ważną dla kierowcy jest ochrona przed kradzieżą. Najczęściej jest to funkcja wyjmowanego panelu, bez którego nie działa radio, ale również istnieje konieczności wpisania kodu, aby radio włączyło się.

Dodatkowym atutem radia może być łączność przez bluetooth np. z telefonem. Wtedy możemy używać radia samochodowego jako zestaw głośnomówiący. Ważnym elementem przy zakupie radioodtwarzacza na pewno będzie nasz zamiar podłączenia go do innych urządzeń. W zależności od potrzeby musimy zwrócić uwagę na wejścia i wyjścia np. wejście AUX IN do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku (pendrive), czytnik kart, wejście do sterowania zmieniarką płyt, wyjście do subwoofera.

Tak więc dziś radia samochodowe potrafią być tak rozbudowane i mieć tyle funkcji jak nigdy. Kiedyś był to zwykły „kaseciak”. Dziś ma możliwości nie tylko do odbioru radia, czy odtwarzania płyty CD, ale również oglądania filmów na odpowiednim monitorze  w samochodzie. A jeśli do tego jeszcze zdecydujemy się kupić dobre głośniki, właściwe dla naszego radia, to będziemy się cieszyć z małego kina w samochodzie 🙂

Co zaś się tyczy opini, które radio wybrać. To kierujmy się własnymi możliwościami finansowymi, potrzebami co do funkcji, a przede wszystkim pamiętajmy, że to co najtańsze nie może być idealne, a to co kosztuje najwięcej, to często w jego cenę wliczona jest opłata za markę, nazwę…

Kierujmy się przede wszystkim rozsądkiem ….

 

 pozdrawiam

Autosystemy

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.