Stacja multimedialna – dlaczego warto ją kupić?- oszczędność i wygoda?

Dodane przez autosystemy,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

       Przy zakupie  zwracamy uwagę nie tylko na wygląd samochodu  czy rocznik , ale również na jego wyposażenie. Przede wszystkim mówimy tu o wyposażeniu audio-video –  car audio. Jednak dziś nie chcemy tak jak  kiedyś dobrego radia w samochodzie czy głośnika lub odtwarzacza CD. To już nam nie wystarcza. Teraz chcielibyśmy mieć coś więcej, coś co pozwoli nam na odtwarzanie plików nie tylko muzycznych ale również wideo, z filmikami z sieci czy naszych rodzinnych, Bluetooth, nawigację. Wszystkie te urządzenia mają być dobrej jakości, w dobrej cenie i zajmować mało miejsca. Takim rozwiązaniem może być jedynie  stacja multimedialna. Jej możliwości bowiem są ogromne.

     To korzystając z niej właśnie możemy pozwolić sobie na wygodę słuchania, oglądania i sterowania tym urządzeniem. Chcemy obejrzeć filmy w czasie długiej trasy?To nic prostszego,  kupując stację multimedialną korzystamy z takich funkcji jak odtwarzacz DVD, CD +USB+SD+BT. Mamy również do stacji wbudowany tuner TV DVB-T MPEG4&2 w zestawie z anteną. Co oczywiście jest kolejna zaleta stacji, jak sama nazwa mówi multimedialnej.  Należy również zwrócić uwagę na muzyczne zalety odtwarzacza a więc np. wiemy już od odtwarzaczu CD/DVD; ale także  DivX/MP4/MP3/WMA. Nie rzadko stacje maja wbudowane wzmacniacze np. 4*50W jak również, co jest jednak wydaje się w standardzie radio RDS z textem.

Blaupunkt dvd w samochodzie odtwarzacz

       Jeśli chcemy mieć możliwość obejrzenia w czasie jazdy (jako pasażer – oczywiście na pierwszym miejscu bezpieczeństwo) film jest to idealne rozwiązanie. Gdy chcemy też, by miały taką możliwość nasze dzieci siedzące z tyłu zamontujmy monitory w zagłówkach i wówczas nasi milusińscy będą mogli oglądać, każde swoją bajkę. Jest to bardzo przydatne wówczas, gdy wybieramy się  w długą trasę.

CLarion stacja multimedialna odtwarzacz DVD w samochodzie

A co jest jeszcze potrzebne przy długich trasach? Oczywiście nawigacja, zazwyczaj kupujemy ja oddzielnie . Teraz możemy jej używać, mając zainstalowaną stację multimedialną w naszym samochodzie. Wiele ofert stacji mają nawigacje od razu wgrane mapy, bądź tylko Polski bądź też np. Europy. Dodatkowym plusem może być w zależności od urządzenia ilość map czy sposób aktualizacji AutoMapy.

        Oczywiście nie można zapominać o Bluetooth, choć wydaje się dziś, że wyposażenie w Bluetooth to standard. Należy jednak zwrócić uwagę na możliwości Bluetooth. Przede wszystkim jest wykorzystywany w rozmowach przy  zestawie głośnomówiącym, przesyłaniu informacji z telefonu do stacji i na odwrót itp.

         Dodatkowo stacja multimedialna, może być używana też jako kamera cofania czy monitor do podglądu drogi, dokładając nam kolejny atut do zakupu tego typu urządzenia. Tak więc kolejny wydatek  zostaje pominięty, ponieważ nie musimy kupować np. kamery cofania, ponieważ jednym przyciskiem na monitorze (dotykowym) jak i/ lub  na pilocie możemy zobaczyć tył naszego samochodu, czy raczej jak cofnąć, żeby nie zahaczyć o słupek.

              Najważniejszą rzeczą dla kierowcy  jest bezpieczeństwo. Dlatego  opcja sterownia z kierownicy jest kolejną istotną cechą stacji w naszym samochodzie.  Korzystając z niej mamy :pod ręką” większość funkcji urządzenia, co z kolei nie rozprasza nas w czasie jazdy. Nie musimy szukać przycisków gdzieś z boku, wyżej czy niżej w samochodzie. Możemy zadzwonić, odebrać połączenie sterując z kierownicy, włączyć nawigację czy ulubiony kawałek muzyki.

kenwood ddx stacja multimedialna

               Dodatkowych funkcji stacji multimedialnych jest więcej. Dlatego w zależności  od własnych preferencji, finansów i samochodu szukajmy tego co potrzebujemy najbardziej. Ceny bowiem stacji multimedialnej kształtują się bardzo różnie w zależności od możliwości i nie tylko.  Pamiętajmy bowiem, że sama stacja i ramka może być albo uniwersalna, pasująca do większości samochodów albo co jest wizualnie jeszcze oryginalniejsze, dedykowana pod konkretną markę np. VW – skoda czy seat.

               Na koniec trzeba powiedzieć o nowości – stacji  multimedialnej KENWOOD DDX5025BT. Pisząc krótko należy zaznaczyć, że jest to przede wszystkim nowość ze względu na możliwości podłączenia telefonu do stacji – jako radio dla smartfonów. Tu oprócz standardowych funkcji stacji multimedialnej korzystamy z możliwości naszego smartfona poprzez podłączenie go do urządzenia. A więc możemy używać aplikacji telefonicznych i oglądania filmów z telefonu na większym ekranie kenwooda DDX5025BT. Możemy również łączyć się z przyjaciółmi przy pomocy właśnie stacji i jej dotykowego ekranu. Polecamy!

Tak więc wyliczając atuty : wykorzystujemy wiele możliwości w jednym urządzeniu, oszczędzamy  miejsce w samochodzie, ale przede wszystkim zapłacimy mniej pieniędzy za jedną stację niż na wszystkie urządzenia osobno wbudowane w jej system.

 

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.