Praktyczne rolety dla wymagającej młodzieży

Dodane przez LenaB,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Dla młodzieży priorytetem jest poczucie prywatności. Nastolatek nie znosi, gdy ktoś bez pukania wchodzi do jego pokoju, a wścibscy sąsiedzi zaglądają w okna. Chce czuć się komfortowo w zaciszu czterech ścian podczas uprawiania ulubionego hobby, nauki, wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Poza tym, młodzież lub wygodę i wyluzowany tryb życia wyrażający się m.in. w spaniu do południa czy uczestniczeniu w całonocnych imprezach. Dlatego rolety w oknach pokoju nastolatka wydają się być naprawdę dobrym pomysłem. Są łatwe w pielęgnacji i użytkowaniu, a przy tym bardzo funkcjonalne. Poradzą sobie znakomicie z kwestią dużego nasłonecznienia utrudniającego korzystanie z komputera, oglądanie telewizji czy odrabianie lekcji. W zależności od grubości materiału  osłaniającego, roleta może skutecznie stłumić lub rozproszyć promienie słoneczne, a nawet całkowicie je zablokować. Nastolatek ucieszy się zwłaszcza z rolet podgumowanych lub pokrytych warstwą aluminium, które zapewniają 100% zaciemnienie i całkowitą prywatność. Dzięki nim, odsypianie imprezy czy ucięcie sobie drzemki w ciągu dnia, nie stanowi żadnego problemu. Osłony typu blackout wyposażone w prowadnice utrzymujące materiał przy szybie,  będą też doskonałym dodatkiem do pokoju nastolatka pasjonującego się fotografią analogową i potrzebującego odpowiednich warunków do wywoływania zdjęć. Natomiast roleta montowana na ścianie lub suficie, może też stać się prowizorycznym ekranem projekcyjnym do pokazu multimediów. Młodzież często przygotowuje różnego rodzaju prezentacje albo wyświetla filmy za pomocą projektora, więc taka dekoracja okna będzie nie tylko estetyczna, ale i pozwoli zaoszczędzić pieniądze na kupnie prawdziwego, drogiego ekranu.

A może verticale lub rolety rzymskie?

Co ważne, za sterowanie roletą odpowiada wygodny mechanizm łańcuszkowy, który umożliwia szybkie zasłonięcie okna. Znając niecierpliwość nastolatków, ciągłe zasuwanie i rozsuwanie zasłon mogłoby nie przypaść im do gustu. Warto też zauważyć, że rolety zwijane na rolkę są bardzo łatwe w pielęgnacji i nie brudzą się tak szybko jak zwykłe firany. Nie wymagają prania, a plamy można wyczyścić wilgotną ściereczka z mikrofibry a nawet szkolną gumką do mazania. To rozsądny wybór, zwłaszcza jeśli nastolatek nie przejmuje się utrzymaniem porządku w pokoju. Godne uwagi są również żaluzje tekstylne (tzw. verticale), składające się z pionowych, regularnych lameli osłaniających. Taka osłona umożliwi nastolatkowi lepsze dopasowanie oświetlenia do swoich potrzeb. Sterując podwójnym systemem łańcuszkowym dziecko może ustawić lamele tak, by światło wpadało pod odpowiednim kątem albo całkowicie rozsunąć je lub zasunąć. Istotną zaletą verticali jest ich profesjonalny, nowoczesny design, który z pewnością przypadnie do gustu wybrednym nastolatkom. Z kolei żeńska część młodzieży doceniająca dekoracje o wyrafinowanej stylistyce, będzie pod wrażeniem rolet rzymskich, przy unoszeniu układających się w poziome plisy. To propozycja idealna dla nastolatek interesujących się aranżacją wnętrz i śledzących nowinki w tej dziedzinie. Oczywiście również takie rolety chronią przed intensywnym słońcem i potrafią zadbać o kameralną atmosferę.

Pamiętajmy jednak, by wybór odpowiedniej osłony pozostawić dziecku. W tym wieku kształtują się już wyraźne upodobania i każdy nastolatek chce urządzić pokój według własnej wizji.

 

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.