Kapelusz idealny

Dodane przez b.zalew,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Kapelusze są uniwersalnym nakryciem głowy, bowiem przydają nam się zarówno latem, jak i zimą. W ciepłe dni ochronią nas przed nadmiarem uciążliwych promieni słonecznych, natomiast jesienią i zimą dodają ciepła, doskonale zastępując w tej roli tradycyjną czapkę. Producenci oferują nam różne modele kapeluszy, które doskonale sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Tradycja a nowoczesność

Na zawsze trzeba pożegnać się z tradycyjnym obrazem kapelusza, czyli dużym i niewygodnym rondem. Kiedyś kojarzony głównie z nakryciem głowy stosowanym w wyższych strefach, obecnie jest ciekawą alternatywą dla czapek. Wybór kapeluszy jest tak duży, że z łatwością znajdziemy model pasujący do naszych potrzeb. Wybierając nakrycie głowy warto kierować się nie tylko fasonem, ale także dopasowaniem do naszej twarzy. Dzięki temu kapelusz będzie dla nas idealnym dodatkiem.

Jak dobrać kapelusz do twarzy?

Nie w każdym nakryciu głowy będziemy wyglądali dobrze, dlatego wybierając kapelusz powinniśmy mieć na uwadze kształt naszej twarzy. Możemy określić go w prosty sposób: kontur twarzy należy odrysować w lustrze, a następne przyłożyć kartkę aby się odbił. Wystarczy dokładnie się przyjrzeć, aby dowiedzieć się jaki jest kształt naszej twarzy.

Jeżeli cechujemy się podłużną twarzą, to warto sięgnąć po rozkloszowane kapelusze z szerokim rondem. Załagodzą one nasze rysy i optycznie skrócą twarz. Buzia o kwadratowym kształcie wymaga nakrycia noszonego blisko linii włosów, o pionowych lub ukośnych liniach. W przypadku okrągłej twarzy dobrym zabiegiem jest jest optyczne wydłużenie. Efekt ten możemy uzyskać dzięki kapeluszom kanciastym i graniastym. Nie zaleca się natomiast kapeluszy w wersjach okrągłych i zaokrąglonych.

Jeżeli mamy małą buzię, to nakrycie również powinno być drobne, aby twarz nie zniknęła całkowicie pod przykryciem kapelusza. Przy wyborze kapelusza warto zwrócić także uwagę na jego rozmiar. Powinien być idealnie dopasowany do naszej głowy – zbyt duży będzie spadał, a za mały uwierał i uciskał. Do drobnej sylwetki powinno się dobierać mniejsze nakrycia, które swoimi rozmiarami nie będą przytłaczać figury.

Kiedyś kapelusze były kojarzone raczej z wyścigami konnymi, teraz nawet fani mniej ekskluzywnych sportów mogą z powodzeniem nosić je na co dzień.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.