Jak znaleźć dobry hosting?

Dodane przez slejg,

  Filed under: Internet
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Zrobić stronę, która prezentuję się pięknie dla oka, to nie sztuka. Sztuką jest znaleźć dobry hosting, który zaoferuje Ci stabilność oraz pełną satysfakcję z korzystania ze swojej strony. Nie ma znaczenia czy to strona firmowa, czy prywatna. 

Dobry hosting można porównać do porządnych fundamentów, na którym stoi dom. Jest on podstawą, utrzymuje całą naszą stronę internetową. Jednak pojęcie dobrego hostingu dla każdego może oznaczać coś innego. Sama formuła brzmi bowiem nieco enigmatycznie i ogólnikowo. Jakie kryteria składają się zatem na tani i dobry hosting?

Naszym pierwszym wyznacznikiem, które decyduje o jakości hostingu jest szybkość działania serwera. Wszystkie strony i aplikacje powinny się wczytywać maksymalnie szybko. Ma to obecnie ogromne znaczenie, bowiem użytkownicy bardzo nie lubią stron, które słyną z wolnego wczytywania w przeglądarce. Kolejny wymóg dobrego, solidnego hostingu jest brak znaczących przerw działania serwera. Wyłączenie serwera w sposób oczywisty powoduje brak możliwości wczytania strony. Może być to problematyczne zwłaszcza dla stron firmowych, które w związku z przerwami mogą tracić potencjalnych klientów. Oczywiście każdy serwer wymaga cyklicznych konserwacji. Ważne jest jednak wcześniejsze uprzedzanie o nich, a także wykonywanie tego typu zadań w godzinach nocnych, kiedy jest najmniejszy procentowy udział użytkowników w sieci.

Następnym elementem, który wpływa na całościową ocenę hostingu jest pomoc ze strony administratora i działu technicznego. Szybka reakcja specjalistów może pomóc w wielu mniej lub bardziej problematycznych sytuacjach. Dobra firma hostingowa to także taka, której serwery są ulokowane w bezpiecznym miejscu, z odpowiednimi zabezpieczeniami i ochroną – także tą pożarową. Wybór dobrego hostingu może stanowić jedną z kluczowych decyzji dla powodzenia wszelkich przedsięwzięć związanych z obecnością strony internetowej w sieci.

 

Hosting w dobrej porcji

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.