Kiedy montować okna?

Dodane przez TomaszJ,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Czy wiesz, że nawet najwyższej jakości okna, które mają najlepsze parametry izolacyjności nie są w stanie zapewnić komfortu i oszczędności energii, jeśli będą nieodpowiednio zamontowane? Ich montaż więc lepiej zlecić specjalistom. Masz wtedy pewność, że będzie to zrobione dobrze, a ekipa monterska dobierze wszelkie niezbędne materiały: pianki montażowe i silikony. Być może jednak sam chcesz spróbować? Zobacz więc, o czym należy pamiętać.

Do wypełniania przestrzeni między ościeżnicą a murem służą pianki montażowe. Po nałożeniu zachodzi zjawisko rozprężenia, więc pianka całkowicie wypełnia przestrzeń. Rodzaj pianek musimy dobierać pod kątem pory roku.

Jak jest ciepło, powyżej pięciu stopni Celsjusza, należy zastosować standardowe pianki. Najlepiej działają, gdy jest około dwudziestu stopni, a wilgotność jest na poziomie 65%. Im bardziej warunki zewnętrzne są niesprzyjające, tym gorszą strukturę oraz parametry izolacyjne będzie miała pianka, gdyż już się rozpręży. Kiedy jest zimno, od 5 do -10 stopni Celsjusza, powinno się używać pianek specjalnych do niskich temperatur. Warto jednak wiedzieć, że niewielu inwestorów decyduje się na taką pracę w zimę. Najczęściej jak już, okna montuje się jesienią.

Utwardzoną piankę musimy jak najszybciej osłonić przed działaniem promieni UV. Najlepiej to zrobić, pokrywają ją tynkiem lub przykrywając listwami wykończeniowymi. Istotne też jest, aby zabezpieczać piankę przed wilgocią, a to dlatego, że jedynie sucha może zachować najlepsze właściwości izolacyjne. Uszczelnianie ościeża okiennego wymaga zrobienia dodatkowej izolacji. Taką izolację należy zrobić wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wewnątrz najlepszy jest silikon lub folia paroizolacyjna, zaś na zewnątrz użyjmy taśmy rozprężnej lub specjalnej folii. Więcej znajdziesz na alleremonty.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.