Nowoczesne zabiegi liftingujące

Dodane przez nataliag,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi:

Póki co ludzkość nie znalazła jeszcze sposobu na starzenie się organizmu. Nie da się zapobiec temu, że wraz z upływem czasu kondycja tkanek organizmu ulega pogorszeniu, można ten proces jedynie opóźnić, próbować minimalizować jego skutki i naprawiać uszkodzenia. Wiele osób szczególnie dotkliwie odczuwa skutki starzenia się skóry twarzy i całego ciała. Stąd też zabiegi liftingujące i inne odmładzające stanowią pokaźną część oferty gabinetów kosmetyki i medycyny estetycznej.

Klienci i klientki są w stanie wiele zapłacić za to, by wyglądać młodziej, jednak oczekują nie tylko szybkich i trwałych rezultatów zabiegu, ale także zapewnienia bezpieczeństwa i krótkiego czasu rekonwalescencji. Rynek usług medycyny estetycznej jest niezwykle dynamiczny i co rusz pojawiają się nowsze i lepsze metody. Oczywiście w dużej mierze ma to wymiar w dużej mierze komercyjny – chirurdzy plastyczni i kosmetyczki chcą zarobić jak najwięcej, jednak istotna jest też troska o dobro pacjenta.

Jak zatem powinien być nowoczesny zabieg odmładzający? Rzecz jasna skuteczny, czyli wyraźnie poprawiający stan i wygląd skóry. Maksymalnie nieinwazyjny, czyli jak najmniej ingerujący w tkankę i naruszający jej ciągłość. Przez to także bezpieczny, o co dodatkowo dba się poprzez stosowanie nieuczulających preparatów i starannie opracowanych przyrządów. Jak najmniej bolesny, najlepiej niewymagający znieczulenia. Obarczony jak najmniejszym ryzykiem wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. I wreszcie jak najmniej ograniczający codzienną aktywność, czyli wymagający minimalnego lub wręcz żadnego okresu rekonwalescencji.

Jako przykłady zabiegów spełniających te kryteria wymienić można nici liftingujące, fotoodmładzanie, laserowe zabiegi nieablacyjne, peeling laserowy, wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego lub kwasu polimlekowego, endermologię czy karboksyterapię.

Większość tych metod ma na celu pobudzenie pracy komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu, gdyż to jego utrata jest przyczyną powstawania zmarszczek, utraty jędrności i gęstości oraz opadanie owalu twarzy.

Więcej na ten temat tutaj: zabiegi liftingujące Warszawa

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.