Samsung powiększa ofertę zakrzywionych telewizorów UHD

Dodane przez Samsung,

  Filed under: Technologia
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Firma Samsung powiększa swoją ofertę topowych telewizorów oferujących obraz w najwyższej dostępnej rozdzielczości Ultra High Definition. HU7200 to najnowszy model telewizora Smart TV UHD z zakrzywionym ekranem w ofercie firmy. Cechują go wszystkie zalety Samsung Curved UHD, które zbierają przychylne recenzje na całym świecie oraz niewygórowana cena.

Nowy model Samsung Curved UHD TV został wyposażony w wydajny czterordzeniowy procesor, który zagwarantuje sprawne działanie wszystkich rozbudowanych funkcji znanych z tegorocznych flagowych modeli telewizorów Samsung. Podczas użytkowania HU7200 skorzystamy więc z takich autorskich technologii producenta jak Digital Noise Filter i Digital Clean View, a także z dynamicznego kontrastu Mega DCR oraz UHD Dimming, które zadbają o najwyższej jakości obraz. Podobnie jak pozostałe modele UHD z tegorocznej linii, HU7200 skaluje obraz niezależnie od źródła jego przesyłania do rozdzielczości Ultra High Definition.

Dzięki nowemu interfejsowi Smart Hub 2014 w jaki został wyposażony telewizor, łatwo skorzystamy z licznych aplikacji Samsung Smart TV, w tym z ponad 120 polskich takich jak najpopularniejsze usługi VOD. Ponadto, w intuicyjny sposób zarządzać będziemy plikami multimedialnymi z podłączonych do telewizora pamięci zewnętrznych czy zawartości urządzeń podłączony do tej samej internetowej sieci domowej. Wybór filmu został także znacznie ułatwiony – za pośrednictwem Smart Hub zobaczymy najpopularniejsze filmy i seriale wśród innych użytkowników, a także polecane propozycje aplikacji oferujących wideo na życzenie. Telewizor umożliwi także jednoczesne oglądanie obrazu z czterech rożnych źródeł jednocześnie za pomocą funkcji Multi Screen.

Samsung wyszedł też naprzeciw zapotrzebowaniu na treści w zachwycającej jakości UHD oraz rosnącej popularności telewizorów UHD udostępniając aplikację Strefa VOD UHD. Jest ona dostępna jedynie na telewizorach Samsung Smart TV UHD z 2014 roku i umożliwia wyświetlanie filmów na żądanie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840×2160)  już przy łączu internetowym o prędkości 20 Mb/s. Polska jest pierwszym krajem na kontynencie, w którym dostępna jest lokalna aplikacja oferująca filmy na żądanie w rozdzielczości 4K. Dotychczas były one w tej jakości dostępne za pośrednictwem globalnych aplikacji, które selektywnie wkraczały na nieliczne europejskie rynki. Zapewnia ekskluzywny dostęp do filmów tylko dla osób, które zakupią telewizory Samsung UHD.

Telewizor HU7200, którym sterować możemy także za pomocą głosu za pośrednictwem pilota lub po zainstalowaniu kamery. Został wyposażony w komplet złącz, w tym 4x HDMI, 3x USB, a także wejście umożliwiające podłączenie do modułu One Connect. Najnowszy model posiada również zintegrowaną kartę sieciową z opcją WiFi Direct, która umożliwi połączenie chociażby z urządzeniami mobilnym i skorzystanie z aplikacji Smart View 2.0. Ponadto, w HU7200 wbudowano tuner cyfrowy DVB-T/C/S2.

Najnowszy model telewizora Samsung Curved UHD HU7200 dostępny będzie w dwóch rozmiarach – o przekątnej ekranu 55 cali oraz 65 cali.

Sugerowane ceny detaliczne:

UE55HU7200 – 8 499 zł
UE65HU7200 – 13 099 zł

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.