Własne mieszkanie generuje spore koszty

Dodane przez TomaszJ,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Posiadanie majątku zawsze wiąże się z kosztami. Nie ważne czy jest to mieszkanie, firma czy samochód, zasada jest jedna: im więcej posiadamy tym więcej musimy na to pracować.

Tak właśnie jest też z posiadaniem mieszkania. Ktoś, kto całe życie mieszka na wyjmie może nie zdawać sobie sprawy ile tak naprawdę kosztuje mieszkanie, gdyż wynajmując nie ma potrzeby inwestowania w czyjeś mieszkanie. Zupełnie inaczej jest z lokalem własnym.

Wiele osób myśli, że mieszkanie trzeba najpierw kupić a potem to już płaci się tylko koszty eksploatacyjne. Tymczasem w praktyce widać, że wydatków jest dużo więcej. Mieszkanie przede wszystkim warto ubezpieczyć. Na wstępie trzeba je wyremontować i wyposażyć. Na bieżąco musimy je sprzątać, wydajemy więc na środki czystości. Sprzęty domowe coraz częściej się psują, trzeba je więc naprawiać albo wymieniać.

Co jakiś czas mamy awarię i trzeba wezwać np. hydraulika. A co jakiś czas trzeba wymienić coś, o czym nawet byśmy nie pomyśleli, jak wodomierz do odczytu zużytej wody. Zużywają się też meble i co kilka lat trzeba kupić coś nowego. Mieszkania malujemy średnio co 3-5 lat i to również są niemałe koszty.

Wreszcie co jakiś czas trzeba wymieniać ręcznik, pościel, obrusy czy oddać dywan do pralni. Co raz trzeba dokupić nowe żarówki, worki do odkurzaczy, filtry, sztućce, naczynia, ściereczki itd. Jak widać mieszkanie to ciągłe koszty. Choć w porównaniu do wartości nowego mieszkania nie wydają się duże, to jednak po penwym czasie mogą nas naprawdę zaniepokoić. Szukajmy więc oszczędnych akcesoriów. Więcej na armaturawodna.pl.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.