Czym charakteryzuje się dla nas wspinaczka

Dodane przez giedymin200,

  Filed under: Sport
  Comments: Możliwość komentowania Czym charakteryzuje się dla nas wspinaczka została wyłączona
  Tagi: , , , ,

Dla jednych wspinaczka to pasja, sport łaknący dyscypliny i wysiłku fizycznego, zainteresowanie, a dla pozostałych to część życia, który wtapia się do każdej sekundy spędzonej zarówno na ściance jak i za nią.

Wspinaczka bez wątpliwości uczy subordynacji i opanowania, jest to dziedzina, która hartuje nie tylko nasze ciało, ale i charakter oraz duszę. Wspinaczka potrzebuje wielu wyrzeczeń w życiu, częstych treningów i przezwyciężania swoich słabostek, jednakże te potrzeby są niczym w zestawieniu do tego co wspinaczka dostarcza nam w zamian. Przyjemność, jaką doznaje każdy alpinista po zdobyciu wymarzonego szczytu czy pokonaniu swojej słabości jest nieporównywalna z niczym innym i jest satysfakcjonującym zadośćuczynieniem za wszystkie wyrzeczenia, które napotykaliśmy na swojej drodze.

Oczywiście samą determinacją i ćwiczeniami trudno jest osiągnąć sukces w tej wymagającej dziedzinie sportowej, dlatego że niezbędny jest także należycie dostosowany sprzęt wspinaczkowy. Stosowny ekwipunek to nie tylko artykuły z najdroższej półki sklepowej, to nade wszystko ekwipunek, który pasuje do naszej postawy i odpowiada naszym umiejętnością. Sprzęt wspinaczkowy winien zawsze wspomagać etap w jakim się znajdujemy zarówno w przygotowaniach fizycznych jak i zdobytych już umiejętności, bowiem żaden żółtodziób nie da sobie rady ze szczytem górskim nawet z najdroższym posiadanym sprzętem.

Razem z narastającymi kompetencjami można sobie pozwolić na trochę luzu w doborze sprzętu i dobrać takie akcesoria, które prócz funkcjonalności zapewniają nam również odrobinę luksusu. Takim artykułem może być przykładowo mata samopompująca, którą stosują alpiniści czy faktycznie ekstremalni wspinacze, przesypiający noce w zawieszanych linami namiotach na półkach skalnych kilka tysięcy metrów nad poziomem morza.

Wspinaczka to z pewnością nie dyscyplina sportu dla każdego, jednak ci którzy się na nią decydują niechybnie zasługują na sporą dawkę podziwu.

Be Sociable, Share!

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.