Przewodnik po Warszawie – co powinien umieć?

Dodane przez radsok,

  Filed under: Turystyka
  Comments: None
  Tagi: ,

Są takie miejsca w Polsce, które lepiej zwiedzać z kimś, kto zna dobrze ich historię. Takim miejscem jest m.in. stolica naszego kraju Warszawa. Przewodnik po Warszawie jest więc dość dobrze płatnym zawodem, który cieszy się dużą popularnością.

Żeby zostać przewodnikiem, warto spełnić kilka podstawowych kryteriów. W tym artykule zostaną przedstawione te aspekty, o które powinien zadbać każdy przewodnik po Warszawie.

Znajomość historii Warszawy oraz Polski

Ciężko byłoby sobie wyobrazić przewodnika, który oprowadzałby ludzi, nie znając historii naszej stolicy. Musimy jednak uważać, bo i tacy się zdarzają. Podstawową każdego przewodnika po Warszawie powinna więc być obszerna wiedza na temat tego doświadczanego przez los miasta. Powinien on wiedzieć wszystko o zabytkach, sławnych ludziach, którzy tam zamieszkiwali oraz o mitach i legendach. Nie wystarczy jednak sama znajomość historii Warszawy, dobry przewodnik po Warszawie, powinien znać też historię całego kraju, aby móc odnieść się do szerszego kontekstu, niektórych wydarzeń w stolicy.

Języki obce

Nie ma co ukrywać, że większość osób, które mogą sobie pozwolić na zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem to obcokrajowcy. Jeżeli więc myślimy o karierze przewodnika i chcemy być tymi z lepszych, musimy nauczyć się języków obcych. Angielski to absolutna podstawa. Warto również zainteresować się niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, włoskim czy szwedzkim. Wielu turystów z tych krajów lubi odwiedzać stolicę naszego kraju. Warto również uczyć się języków nieco bardziej orientalnych takich jak chiński czy arabski. Coraz więcej turystów przybywa właśnie z tych regionów świata, gdzie używa się tych języków.

Umiejętności komunikacyjne

Sama znajomość historii i języków, nie wystarczy, by zostać dobrym przewodnikiem po Warszawie. Musimy również, jeżeli jeszcze tego nie potrafimy, przekazywać naszą wiedzę w sposób zrozumiały dla innych. Bardzo ważną jest więc tutaj odpowiednia komunikacja. Powinniśmy mówić w taki sposób, żeby wszyscy nas zrozumieli, a poza tym, żeby się z nami nie nudzili. Warto zadbać więc o to by nasz przekaz był nie tylko wierny, faktom, ale tez przedstawiony w ciekawej formie, która zainteresuje naszych słuchaczy.

To tylko kilka z aspektów, jakie naszym zdaniem powinien posiadać przewodnik po Warszawie

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.