Domki nad jeziorem. Gdzie na wakacje?

Dodane przez Regent,

  Filed under: Turystyka
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Kuszą nas oferty noclegowe w rozległych górach, nadmorskich miejscowościach, nad Mazurskimi jeziorami. Atrakcyjne są też kwatery nad obszernymi terenami wyżynno-nizinnymi. W każdym z tych miejsc nie brakuje fajnych ofert ośrodków wczasowych, pensjonatów, hoteli i drewnianych domków letniskowych. Zazwyczaj na rodzinny urlop wybieramy miejsca nad wodą z opcją plażowania i kąpieli. Mile widziane są też wypożyczalnie sprzętu pływającego. Takim miejscem jest np. świętokrzyska Sielpia nad malowniczym jeziorem.

Jezioro w Sielpi

Jak pokazują statystyki najchętniej wybieraną opcją na wakacyjne kwatery są oferty domków letniskowych. Możemy zadać pytanie: czemu akurat taka forma wypoczynku? Odpowiedz jest prosta. Korzystając z możliwości noclegu w domkach letniskowych będziemy mogli przebywać blisko natury z daleka od zgiełku wielkich miast. Ogromnym plusem jest też możliwość zorganizowania rodzinnego ogniska czy grilla.

Domki letniskowe w Sielpi

Na obszarze naszego kraju nie brakuje mniej znanych i urokliwych miejscowości nad jeziorem. Przykładem może być wspomniana już wcześniej położona na Ziemi Kieleckiej w Centralnej Polsce Sielpia Wielka. Letnisko w miesiącach wakacyjnych oferuje kwatery dla około sześciu tysięcy turystów. Malownicze położenie nad jeziorem i rzeką wśród wonnych, żywicznych lasów sosnowych przyczyniło się do tego że z wielkim sentymentem wracają tam zadowoleni turyści. Zbiornik wodny wraz z infrastrukturą w ostatnich latach został zmodernizowany. Teraz są nowe piaszczyste i szerokie plaże, odnowione zostały: molo, obiekty usługowo-gastronomiczne, powstały nowe obiekty noclegowe, parkingi i drogi. Są nowoczesne wypożyczalnie kajaków, rowerków wodnych oraz łódek. Tuż przy jeziorze znajdują się romantyczne bary, kawiarnie i restauracje. Najmłodsi będą zachwyceni z parku linowego i wesołego miasteczka. Jeśli chodzi o bazę noclegową to największą ilość stanowią wspomniane już drewniane domki letniskowe. Sielpia Wielka przez stałych bywalców jest często nazywana perłą Ziemi Kieleckiej a przez jedną z głównych kieleckich gazet „Echo dnia” – Świętokrzyską Ibizą!

Sielpia jest również idealną bazą wypadową do zwiedzania nie tak odległych Gór Świętokrzyskich. Tam warto pojechać w takie miejsca jak: Jaskinia Raj, Święty Krzyż wraz z tarasami na Gołoborze, wiekowy Dąb Bartek, Oblęgorek, Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Warto dodać, że w samej Sielpi znajduje się największe w Europie koło napędzane wodą (prawie 9 metrów średnicy) w Muzeum Zagłębia Staropolskiego. Atrakcyjne są też szlaki turystyczne wiodące przez Sielpię Wielką w tym najdłuższa trasa rowerowa w Polsce – Green Velo. Będąc na wczasach w Sielpi można udać się na wycieczkę pieszą lub rowerową (szlakiem niebieskim) do oddalonych o kilka kilometrów wiosek Niebo i Piekło. Tak więc będąc w Sielpi można znaleść się w Niebie. Atrakcyjnym miejscem nieopodal jest rezerwat przyrody Gagaty Sołtykowskie gdzie znajdują tropy dinozaurów.

Reasumując. Wybierając odpowiednią propozycję noclegową na wakacje i atrakcyjny domek letniskowy sprawimy że rodzinny urlop będzie atrakcyjny zarówno dla dorosłych i dla dzieci.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.