Jakie żelazko dla zapominalskich? Tylko z generatorem pary

Dodane przez Adrianna,

  Filed under: Technologia
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Jak często zdarza Ci się wychodzić z domu z potwornym uczuciem, że zapomniałeś wyłączyłeś żelazka? Szósta rano to przecież barbarzyńska pora. Nieraz przecież wybiegasz z domu bez śniadania, znajdując czas tylko na dwa duże łyki kawy, ubranie się i wyprasowanie koszuli przed wyjściem. Niestety bardzo często robisz te czynności automatycznie, a stan Twojego umysłu znajduje się w błogim półśnie. Wtedy ławo o błędy i niedopatrzenia… które mogą kosztować nas nie tylko wypaloną dziurą w ulubionej bluzce, co grożą pożarem mieszkania…

Automatyczne wyłączanie urządzenia

Na szczęście rozwój technologii sprzyja zapominalskim. Stworzono żelazka, które same wyłączają się po 10 minutach nieużywania. Prawda, że praktyczne? Następnym razem, kiedy będziesz zastanawiał się, jakie żelazko wybrać, znasz już odpowiedź: Żelazko z funkcją automatycznego wyłączania się. Ponadto większość nowoczesnych żelazek nie wymaga nastawiania temperatury prasowania w zależności od materiału, z którego wykonana została tkanina. Od dziś prasujesz w jednej, optymalnej temperaturze dla wszystkich tkanin! Bez długotrwałego czekania, aż żelazko będzie gotowe do pracy i obawy, że temperatura, którą wybrałeś jest nieodpowiednia.

Bez regulacji temperatury i zmartwień

Tak prasować możesz tylko żelazkiem z generatorem pary. Wytwarzana w urządzeniu para wnika głęboko w tkaninę, dzięki czemu nawet materiały trudne do rozprasowania, wkrótce stają się gładkie i przyjemne w dotyku. Obecnie produkuje się żelazka z generatorem o mocy około 6,5 bara. Ciśnienie to w zupełności wystarczy, by Twoje ubrania zachwycały idealną gładkością. Ilość wody wykorzystana do produkcji pary jest niewielka. Zadbano więc o to, by żelazko nie tylko świetnie spełniało swoją rolę, co było energooszczędne i zużywało mało wody. Jeszcze jedno. Pamiętaj, że jeśli żelazko z generatorem pary, to tylko takie, które cicho pracuje.

Zakup takiego żelazka nie tylko umili Ci poranek. Wyprasujesz bowiem błyskawicznie wszystkie swoje ciuchy, bez zamartwiania się, że znowu coś przypieczesz. Jeśli nie zamierzasz zmienić trybu życia i tak jak dotąd robić wszystko na ostatnią chwilę, przynajmniej, kiedy znów wybiegniesz z domu za pięć siódma, będziesz miał pewność, że Twój dom nie pójdzie z dymem… a Twoja koszula będzie wyglądała rewelacyjnie.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.