Ubezpieczenie assistance

Dodane przez karrna,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Na kierowcę czyha wiele niespodzianek, niestety nie zawsze są one miłe- kolizja, wypadek, awaria… zepsuć może się wszystko. Najgorzej jest wtedy gdy nie mamy nikogo kto by nam pomógł. Dobrze jest pomyśleć wcześniej o wypadkach, które mogą się przydarzyć i zakupić ubezpieczenie assistance.

Assistance- co to jest?

Assistance jest to dobrowolne ubezpieczenie, które oferuje pomoc kierowcy na wypadek niespodziewanych zdarzeń dotyczących podróży samochodem. Jest ona świadczona zarówno przez zakłady ubezpieczeń w zakresie pakietu ubezpieczeń OC/AC, jak również oferowana jako dodatek do produktów bankowych. Coraz częściej jednak figuruje jako oddzielny produkt. Czym się charakteryzuje? Ubezpieczyciel w ramach usługi gwarantuje kierowcy pomoc każdego dnia, przez całą dobę. Służy przede wszystkim pomocą techniczną w trudnych sytuacjach- w razie wypadku, kolizji oraz innych, bardziej błahych okazji (np. problem z odpaleniem silnika w zimę, wymiana opony). Wsparcie może polegać również na przekazaniu ważnych informacji, np. dotyczących czynnych zakładów naprawczych lub lokalizacji najbliższego szpitala. Jest co wybierać.

Opcje assistance

Ubezpieczenie assistance funkcjonuje w pakietach, które różnią się pod względem zakresu ochrony. Nazwy i ich cechy również mogą odbiegać od siebie między ubezpieczycielami, jakkolwiek mają one podobne właściwości. Assistance zazwyczaj dostępne jest w dwóch lub trzech pakietach: mini, midi i maxi.

MINI to pakiet o najbardziej przystępnej cenie oraz z najwęższym zakresem usług, przeznaczony dla kierowców, którzy nie mają wygórowanych wymagań. Assistance w pakiecie mini w ramach ochrony wspomaga kierowcę jedynie w paru przypadkach, np. w razie wypadku lub nieskomplikowanych awarii. Ubezpieczyciel podejmuje się m.in.:

  • holowania pojazdu po wypadku,
  • dokonania naprawy nieskomplikowanych uszkodzeń,
  • udzielenia informacji telefonicznej.

MIDI jest to opcja zrównoważona, zarazem pod względem ceny jak i stopnia ochrony. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zdecydowanych kierowców, którzy wiedzą czego chcą i nie lubią przepłacać za funkcje, z których zapewne nigdy nie skorzystają. przeważnie charakteryzuje się tymi samymi cechami co jego tańszy odpowiednik, jednak uzupełnione są o dodatkowe opcje, takie jak:

  • udostępnienie samochodu zastępczego,
  • wymiana koła, otwarcie zatrzaśniętego auta,
  • transport kierowcy i pasażerów do miejsca zamieszkania.

MAXI to usługa uwzględniająca wszystkie dostępne świadczenia jakie ma do zaproponowania ubezpieczyciel. Bez wątpienia jest to assistance dla najbardziej wymagających kierowców, którzy chcą się zabezpieczyć na każdą okoliczność. Jednocześnie jest najdroższym pakietem z wszystkich trzech. Usługi, które wyróżniają opcję MAXI na tle innych to np.:

  • organizacja pobytu w hotelu dla podróżujących na czas naprawy samochodu,
  • usługa door to door, czyli odbiór i odprowadzenie auta z naprawy,
  • organizacja pomocy lekarskiej,

Który pakiet wybrać? Warto opierać się przede wszystkim na zdrowym rozsądku i zdecydować się na ten, który najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Aby ułatwić kierowcom zadanie, niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają wybór konkretnych usług, co pomaga zapobiec przepłacaniu za opcje, które są dla nas zbędne.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.