Wyjątkowych malarzy, których warto znać

Dodane przez armstronglouis,

  Filed under: Kultura
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Epoka renesansu czy nowoczesności, niezależnie od okresu, kilku wielkich artystów tworzyło historię farbami i pędzlami. Głębokie myśli, idee i wypowiedzi zostały odzwierciedlone na płótnie za pomocą różnych mediów kolorystycznych. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, możesz znać różne style obrazów, które obejmują impresjonizm, ekspresjonizm, realizm, surrealizm, symbolizm, kubizm i inne.

Reprodukcje obrazów znanych artystów mogą ozdobić twoje ściany. Dzięki takiemu pomysłowi na dekorację, możesz zaimponować gościom, a wszyscy docenią Twój wybór. Ten artykuł skupia się na najbardziej znanych artystach, którzy stworzyli ponadczasowe dzieła sztuki.

Vincent Van Gogh

Van Gogh jest jednym z najpopularniejszych artystów wszechczasów. Ten holenderski post-impresjonista jest znany jako twórca wspaniałych obrazów olejnych. Jego unikalna technika malarska polega na grubych pociągnięciach pędzla o żywej kolorystyce. Ogólnie rzecz biorąc, jest on wpływową postacią w historii sztuki zachodniej i stworzył wiele dzieł sztuki. Do jego słynnych dzieł należą: Gwieździsta noc, Autoportret, Jedzący ziemniaki, Taras nocny w kawiarni, Słoneczniki, Pole pszenicy z wronami, Irysy i wiele innych.

Leonardo da Vinci

Leonardo jest znany jako geniusz, oryginalny człowiek renesansu. Był włoskim polimatem renesansu. Człowiek ten jest znany z dwóch najbardziej znanych i podziwianych obrazów na świecie o nazwach Mona Lisa i Ostatnia Wieczerza. Był człowiekiem, który wierzył, że sztuka jest niewątpliwie związana z nauką i naturą. Inne jego dzieła to Salvator Mundi, Człowiek witruwiański i Dama z gronostajem itp.

Michelangelo

Michał Anioł Buonarotti był kolejnym geniuszem okresu renesansu, który był włoskim malarzem, rzeźbiarzem i architektem. Był on znaczącą postacią w rozwoju sztuki zachodniej. Jego najsłynniejsze dzieła to sufit Kaplicy Sykstyńskiej, Sąd Ostateczny, Stworzenie Adama, Anioł, Madonna z Brugii, Depozyt i wiele innych.

Pablo Picasso

Pablo Picasso jest twórcą sztuki nowoczesnej. Historia sztuki ewoluowała wraz z jego innowacjami kubizmu. Pierwszym ukończonym przez niego obrazem był Pikador. Do najpopularniejszych jego obrazów należą Guernica, Les Demoiselles d’Avignon i Płacząca kobieta. Oprócz tego można znaleźć również jego wspaniałe dzieła, takie jak Stary gitarzysta, Don Kichot, Dziewczyna przed lustrem itp.

Paul Gauguin

Kreacje Paul Gauguin – najsłynniejsze obrazy jako reprodukcje są dostępne do dekoracji domu. Był on francuskim artystą postimpresjonistą. Był znaną postacią w świecie artystów za eksperymentalne wykorzystanie kolorów. Słynne dzieła jego autorstwa to Wizja po kazaniu, Dwie Tahitańskie kobiety, Żółty Chrystus, Zdrowaś Maryjo, Trzech Tahitańczyków, Biały Koń, Nad morzem i inne.

Claude Monet

Claude Monet to kolejny ważny malarz historyczny, który był założycielem francuskiego malarstwa impresjonistycznego. Był konsekwentnym praktykującym filozofię ruchu impresjonistycznego. Najsłynniejsze dzieła sztuki stworzone przez niego to: Wschód Słońca, Maki, Cykl Lilie wodne, Kobiety w ogrodzie, Sroka, Pole makowe, Plaża w Pourville, Lunch itp.

Gustav Klimt

Gustav Klimt był austriackim malarzem-symbolistą, który był ważnym członkiem wiedeńskiego ruchu secesyjnego. Znany jest z obrazów, szkiców i murali. Dzieła Gustav Klimt – reprodukcje najpiękniejszych obrazów,  takich jak Pocałunek, Fryz Beethovena, Śmierć i życie, Dziewica i Portret damy, wniosą wielką wartość dodaną do Państwa domu.

Życie tych wybitnych artystów może zainspirować Cię pod różnymi względami. Użyli oni kolorów na papierze, aby wyrazić swoje myśli i pomysły, które można podziwiać.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.