Zieleń miejska i przydomowa – od krzewów i żywopłotów po wycinkę drzew

Dodane przez envee,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Pielęgnacja zieleni miejskiej, przydomowej oraz osiedlowej to nie tylko cykliczne wykaszanie trawy w sezonie. Zaniedbanie drzew rosnących na terenie osiedla czy ogrodu może być niebezpieczne i wiązać się z dużymi konsekwencjami – sprawdź kiedy powinieneś przyjrzeć się drzewom na terenie za który odpowiadasz.

Po czym poznać, że drzewa wymagają pielęgnacji?

Zwykle ogrodowe drzewa wymagają pielęgnacji doraźnej – co kilka lat, a często co kilkanaście lat. Rozwój drzewostanu jest na tyle powolny, że nie ma konieczności przeprowadzania corocznych cięć pielęgnacyjnych w przypadku większości gatunków typowych dla zieleni miejskiej. Wyjątkiem są drzewa owocowe w ogrodach, oraz wybrane drzewa egzotyczne (np. Popularne magnolie) które warto przycinać co roku, w okresie wczesnego przedwiośnia.
Wybrane sytuacje wymagać mogą jednak od właścicieli terenów na których rosną drzewa szybkiej interwencji. Często po silnych zjawiskach atmosferycznych którym towarzyszą porywiste wiatry konieczne jest sprawdzenie stanu konarów drzew – szczególnie ważne jest ocenienie stanu starych drzew, których konary lepiej jest przycinać przy zauważeniu nawet najdrobniejszych uszkodzeń. Pamiętając o niebezpieczeństwie jakie może towarzyszyć upadkowi naderwanego konaru drzewa, którego konsekwencje mogą być tragiczne szczególnie warto zadbać o odpowiednią pielęgnacje terenów zielonych za które odpowiada właściciel.

Pielęgnacja drzew – zlecaj firmie ogrodniczej z wiedzą, doświadczeniem i sprzętem.

Typowa oferta pielęgnacji drzew obejmować może zarówno podstawowe prace przy podcinaniu dolnych konarów drzew (które są najstarsze i często najbardziej zagrażają zerwaniem się, ale również ich rozrost utrudnia np. poruszanie się pieszych, a ich podcięcie wywołuje silniejszy rozrost w górę) , jak też profesjonalne i bezpieczne wycinki drzew w zgodzie ze sztuką wycinki wysokościowej (z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego), oraz zgodnie ze sztuką ogrodniczą i w zgodzie z prawem. Prace przy technicznej pielęgnacji zieleni miejskiej – drzew w parkach, na skwerach, ulicach, ale również na terenie osiedli mieszkaniowych wykonane przez profesjonalne firmy gwarantują zleceniodawcy, że efekt końcowy będzie w pełni zadowalający.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.