Narożnik z eko skóry vintage

Dodane przez agencja_pyry,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Narożnik, który posiada tapicerkę z eko skóry kosztuje mniej, jest ekologiczny, łatwiej go wyczyścić, może posiadać wiele kolorów, a dzięki przeszyciom nie można również odmówić mu szyku. Jeśli będzie ona w stylistyce vintage, mebel nią obity stworzy ciekawą kompozycję w salonie, w którym będą elementy industrialne.

Skóra ekologiczna jest syntetycznym zamiennikiem naturalnej, który do złudzenia przypomina pierwowzór. Zalety tego materiału nie ograniczają się jedynie do ceny, gdyż jest znacznie tańsza od skóry naturalnej, a ciągle dla wielu osób to decydujące kryterium w kwestii wyboru mebli. Wytworzenie produktów z eko skóry nie wymaga wykorzystania skóry zwierzęcej, czego w dzisiejszych czasach nie akceptuje coraz większa grupa Klientów. Narożnik obity tym sztucznym tworzywem łatwiej utrzymać w czystości niż taki ze skóry naturalnej czy tkaniny. Wystarczy skorzystać ze ściereczki, która namoczona jest w wodzie z mydłem, a potem wytrzeć powierzchnię do sucha. Oprócz tego tapicerki ze skóry ekologicznej mogą być barwione na wiele kolorów, co ułatwia dopasowanie narożnika do danego salonu.

Styl vintage ciężko jednoznacznie określić, gdyż nie naśladuje jednego trendu z przeszłości, nie ograniczają go więc sztywne zasady. Jest za to połączeniem wielu nurtów, które często pozostają ze sobą w kontraście. Początkowo zaistniał w modzie i polegał na noszeniu ubrań, które pochodziły z różnych epok. Warto dodać, że charakterystyczne dla niego jasne i spokojne barwy, dotyczą zarówno mebli, jak i ścian.

Modułowy narożnik Rancho, który produkowany jest za zamówienie przez firmę Agpol pokryty jest eko skórą Vintage. Posiada on 5 dużych poduch i 2 małe, a także ozdobne wałeczki, dzięki czemu nie można odmówić mu przytulności. Z kolei jego szykowny charakter podkreślają przeszycia, które znajdują się na tapicerce. Jego standardowa szerokość wynosi 214 cm, wysokość 90 cm, długość 323 cm, natomiast cena 3 852 zł. Warto dodać, iż produkt objęty jest 2-letnią gwarancją, a kupując go w e-sklepie producenta Klienci płacą mniej o 40% niż w salonach. Zostanie on dostarczony, razem z rozładunkiem i montażem, w ciągu 30 dni.

Zastosowanie modułów poprawia dopasowanie się mebla do kształtu i wielkości salonu. Budowa taka eliminuje to, co jest wadą statycznych narożników w stosunku do zestawu kanapa i dwa fotele, czyli trudna ustawność. Narożnik w wersji modułowej lepiej wypełnia wnętrze, gdyż składa się z różnych elementów, za pomocą których stworzyć można mebel o dowolnej wielkości i kształcie.

We wnętrzach, które nawiązują do stylu industrialnego znajdzie się miejsce na meble i dodatki w przytulnym stylu vintage. Centralnym punktem takiego salonu powinien być wygodny narożnik Rancho. Obok niego leżeć może szary bądź kremowy dywan, który będzie łagodny bez żadnych wzorów. Zaleca się także zakup biurka lub stołu z drewna w kolorze orzech, palisander czy wenge. Produkty w salonie, które również nawiązują do stylu vintage powinny być uzupełnione o ciepłe obrazy przedstawiające krajobrazy, np. podczas zachodu słońca lub dzikich zwierząt, a także o książki.

Z kolei nawiązaniem do przemysłowych powierzchni, jakie obecne były w starych fabrykach, będzie metalowa ściana. Jeśli widoczne będą na niej zarysy i przybrudzenia, wówczas będzie wyglądać realistycznie. Można ją ewentualnie zastąpić surowym tynkiem, który jest z pewnością tańszy i mniej kłopotliwy, jednak nie będzie tak oddawał klimatu. Na podłodze w takim salonie może być wylana posadzka żywiczna w kolorze białym, która będzie sprawiała wrażenie raczej chłodnej. Industrialną część pomieszczenia uzupełnią metalowe lampy.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.