Nakładamy szablony na ścianę

Dodane przez nataliag,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Jeżeli rozglądasz się po swoim mieszkaniu i uznajesz, że najwyższy czas na to, by coś tu zmienić – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Upływ czasu jest odczuwalny także dla elementów wystroju wnętrz – ściany blakną i szarzeją, na meblach pojawiają się plamy, odbarwienia i przetarcia na obiciach, dywany się brudzą i strzępią… Nie bez powodu w ogłoszeniach można spotkać sformułowanie „mieszkanie wymaga odświeżenia”. Po kilku latach to właśnie świeżości potrzeba najbardziej. Jeżeli jednak nie planujesz dużego remontu i nie masz na niego funduszy – możesz sięgnąć po półśrodki, które trochę poprawią wygląd Twoich czterech kątów.

Jednym z takich sposobów są szablony na ścianę. Są naprawdę proste w stosowaniu, ich nałożenie nie wymaga posiadania wielkich talentów plastycznych ani manualnych. Zaraz zresztą opiszemy, jak się do tego zabrać.

Ogromną zaletą szablonów jest to, że są bardzo uniwersalne – pasują po prostu wszędzie. Ich wzór i wielkość dobieramy tak, by pasowały do ilości dostępnej przestrzeni oraz charakteru i kolorystyki wnętrza. Można wybrać jeden mały szablon i powielić go kilkakrotnie albo jeden duży. Możliwości są właściwie nieograniczone, a sklepy z gotowymi szablonami kuszą mnogością wzorów. Można także poprosić o wykonanie szablonu według własnego pomysłu.

Wróćmy jednak do aplikacji. Szablony na ścianę wymagają od nas minimum wysiłku. Najważniejsze jest tak naprawdę przygotowanie ściany, czyli usunięcie zabrudzeń, zwłaszcza tłuszczowych. Ważne jest także zabezpieczenie podłóg i mebli taśmą malarską, chociaż do szablonów używa się bardzo gęstych farb, więc ryzyko zachlapania jest minimalne. Potem trzeba postępować według instrukcji producenta. Zazwyczaj rzecz sprowadza się do naklejenia szablonu, usunięcia warstwy ochronnej, wypełnienia szablonu farbą (przy pomocy gąbki lub wałka) i oderwaniu go po jej wyschnięciu. Proste, prawda?

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.