Karnawałowe przyjęcie w domu – inspiracje

Dodane przez marta.czerwinska,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Urządzasz karnawałową domówkę? Świetnie się składa. Jeśli szukasz inspiracji dotyczących ich urządzenia oto kilka porad, które ułatwią Ci to zadanie.

Planowanie

Na samym początku należy zastanowić się jak chcemy rozplanować miejsce przyjęcia. Najlepiej w tym celu rozrysować sobie plan domu lub mieszkania i określić gdzie ustawiamy stoły, gdzie goście będą siedzieć, czy wyznaczamy miejsce na parkiet, czy tylko stoły dla gości? Te wszystkie kwestie warto przedyskutować z rodziną i nanieść na plan. Wówczas nie będziemy zaskoczeni przy ustawianiu stołów w dniu imprezy.

Menu dla gości

Karnawałowe menu powinno składać się z trzech części. Przystawek, dań głównych i napojów. Najlepiej wszystko zawczasu zaplanować, by potem obyło się bez niespodzianek. Z przystawek można wybrać przekąski, które są szybkie w przygotowaniu – wszystko zależy od umiejętności kulinarnych. Warto by dania główne były na ciepło, gdyż goście muszą dostać ciepły posiłek na rozgrzanie zwłaszcza w zimowym czasie karnawału. Warto wykorzystać przepis na pieczeń oraz pyszną i sytą zupę, gdyż takie dania zjedzą ze smakiem wszyscy. Najlepiej przed imprezą obliczyć potrzebną ilość składników i zrobić listę zakupów, po to by o niczym nie zapomnieć.

Dekorowanie

Następnym punktem jest wybór tematu przewodniego oraz dekoracji. Oczywiście impreza może się odbyć bez tematu, jednak zastosowanie tego kroku sprawi, że zabawa będzie bardziej urozmaicona. Przyjęcie można urządzić w dowolnej stylizacji. Lubicie ze znajomymi muzykę rockową? Przebierzcie się za członków ulubionych zespołów. Podoba się Wam się klimat lat 80tych? Wykorzystajcie go. W przypadku imprezy tematycznej łatwo jest znaleźć inspiracje do wykonania dekoracji. Nie są one z resztą aż tak ważne i czasem nie potrzeba dekoracji by stworzyć klimat dla dobrej imprezy.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.