Żurawie i dźwigi – niezbędne na budowie

Dodane przez arturraclawski,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi: , , ,

W ostatnich latach zauważa się ogromny wzrost liczby przedsięwzięć budowlanych o dużym rozmachu. Takie projekty jak Gazoport czy unowocześnianie infrastruktury drogowej nie miałyby możliwości na zaistnienie gdyby nie ogromny sprzęt dźwigowy, którego rozmiary przekraczają najczęściej kilkaset ton.

Te same urządzenia dźwigowe, ale w mniejszej wersji stosuje się również przy inwestycjach indywidualnych, związanych z aktywnością pojedynczych osób czy mniejszych podmiotów gospodarczych  – przy stawianiu hal magazynowych, obiektów produkcyjnych,, czy po prostu budynków rodzinnych.

Wciąż rosnący popyt w branży dźwigowej wytwarza korzystną platformę dla rozwoju  technologii używanych w maszynach, oraz sprzyja powstawania wielu innowacyjnych firm które świadczą różnego rodzaju usługi dźwigowe.

Stosownie do okoliczności przeciętny Kowalski lub firma może sprzęty dźwigowe dzierżawić lub kupić- przedsiębiorstwa dźwigowe rywalizują między sobą w coraz niższych cenach i usługach gratis. Oczywiście, przystępując do sporadycznego projektu takiego jak budowa domu, czy prace konserwacyjne, można zdecydować się na wiele tańszą usługę najmu podnośnika koszowego. Jest to sprzęt o niedużych rozmiarach, gdyż ma wysięg ledwie od 20 do góra 60 metrów.

Inwestycje większego kalibru, w typie montażu wielopiętrowych konstrukcji oznaczają konieczność użycia urządzeń dźwigowych typu samochodowego, o tonażu wynoszącym co najmniej 350 ton.

Ostatnio regularnie spotyka się dźwigi samojezdne terenowe, których atutem jest doskonałe radzenie sobie w ciasnej zabudowie miejskiej ale też w  ekstremalnych warunkach budowy.

Warto wiedzieć, że maszyny dźwigowe mają czasem zastosowanie do dość nietypowych zadań, z których montaż sceny koncertowej czy udział w pokazie sportów ekstremalnych to tylko kilka przykładów.

Bez wątpienia przy wszelkich transakcjach i działaniach których przedmiotem jest sprzęt dźwigowy należy mieć na uwadze następujące kluczowe warunki:

  • aktualność przeglądu,
  • kontrolę nadzoru technicznego, a przede wszystkim-
  • obligatoryjne ubezpieczenie cywilne OC.

Przeważnie tym wymaganiom potrafią sprostać przedsiębiorstwa z co najmniej kilkuletnim stażem pracy, dysponujące uprawnieniami EDT oraz regularnie przeprowadzające audyt technologiczny.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.