Zakup migomatu

Dodane przez Maks,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Współcześnie posiadamy dużo odmiennych sposobów spawania, na jaką się zdecydujemy zależy od tworzywa na którym pracujemy oraz naszych kompetencji. Jedną z częściej wykorzystywanych metod jest spawanie MIG/MAG.

Działanie na półautomacie opiera się na łuku elektrycznym, który tworzy się pomiędzy elektroda topliwą i spawanym materiałem. W tym wypadku elektrodę topliwą tworzy drut podawany w sposób nieustanny. Aby łuk oraz jeziorko ciekłego metalu były zabezpieczone przed zanieczyszczeniami tworzy się, w czasie pracy ze spawarkami MIG/MAG, strumień gazu osłonowego. W związku z tym metoda ma swoje rozmaite określenia:
*MIG
*MAG
*spawanie migomatem
*spawanie półautomatem

I chociaż można powiedzieć, że wskazane określenia są synonimiczne to jednak nieco różnią się od siebie. Podczas spawania metodą MIG tworzony gaz osłonowy ma charakter obojętny. Wówczas wykorzystuje się argon albo hel. Analogicznie, w spawaniu MAG stosuje się gaz aktywny, czyli CO2. Spawanie półautomatem oraz migomatem jest nazwą stosowaną zamiennie obu powyższych sposobów.

Wybierając własny półautomat powinniśmy ściśle zwrócić uwagę na parę cech. Przede wszystkim trzeba określić największy prąd spawania jakim będziemy chcieli dysponować. Dla dokładniejszego rozeznania można przyjąć, że jednemu milimetrowi grubości materiału spawanego przedmiotu stalowego przysługuje wartość natężenia prądu około 40 A.

Kolejnym istotnym parametrem jest określenie cyklu pracy. Przy nieprofesjonalnej pracy nasz cykl winien wynosić maksymalnie 35%. Jeżeli jednak planujemy pracę przez dłuższy czas, lepiej wybrać migomat z cyklem między 60-100%. Warto również zwrócić uwagę na takie aspekty jak sprzęty kompaktowe i z wydzielonym podajnikiem drutu. Wyposażenie spawarki w takie akcesoria ułatwi nam pracę i ją zdecydowanie skróci.

Dużą popularność zyskały dzięki wysokiej wydajności spawania przy równoczesnym obniżeniu kosztów materiałów spawalniczych. Dodatkowo stosując metodę MIG/MAG uzyskamy bardzo wysoką jakość spoin niezależnie od spawanego materiału. Uniwersalność metody i perspektywa jej zmechanizowania i zautomatyzowania są chyba największymi pozytywami.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.