Najlepsza lokalizacja dla sklepu typu outlet?

Dodane przez kamilxu,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Obecnie jest boom na zakładanie własnej działalności gospodarczej. Nasze społeczeństwo stało się typowo konsumpcyjne, kupujemy dużo produktów i to w dobrej jakości. Jak zatem dobrze umiejscowić swój biznes, aby nie musieć martwić się o klientów?

Duża powierzchnia sklepu

Na początku trzeba określić jakich rozmiarów to będzie sklep. Większość sklepów odzieżowych typu outlet potrzebuje powierzchni wynoszącej przynajmniej 150 metrów kwadratowych. Konieczne jest poukładanie towaru na wieszakach oraz specjalnych regałach, wymierzonych tak, aby pomieścić odpowiednią ilość obuwia. Cena wynajmu również gra i to bardzo dużą rolę, gdyż koszt wynajmu znajdować się ma w marży każdego produktu. Dlatego trzeba szukać miejsca, gdzie tak duży sklep uda się przygotować i otworzyć.

Tam gdzie dużo ludzi

Aby nie martwić się o klientów należy otworzyć go w takim miejscu, aby móc liczyć na ciągły kontakt z ludźmi. Outlet ma to do siebie, że nie w każdego galerii handlowej można go otworzyć, gdyż jeśli idziemy do galerii kupić nowe produkty, to co tam robi outlet? Należy szukać miejsc o dużym natężeniu ruchu, ale nie w centrum galerii. Dobrze jest wybierać poziomy minus (-1 czy -2), ponieważ outlet kojarzy się z okazją, a ludzie sami do niego będą przychodzić.

Rozważyć należy także sąsiedztwo galerii handlowej i również nie będzie to pomyłka, ponieważ ludzie wychodząc z zakupów i nie kupując tego czego oczekiwali z przyzwyczajenia lub zwykłej ciekawości udadzą się do naszego outletu. Bliskie sąsiedztwo galerii handlowej pozwoli na to, że nasz sklep będzie stale odwiedzany przez nowe osoby, szybciej będziemy pozbywali się towaru, a to oznacza że zwiększy się kwota gotówki którą będziemy obracać.

Tylko zadbane budynki

Nawet bliskie sąsiedztwo galerii handlowej oraz duże zagęszczenie osób nie pomoże, jeśli otworzymy sklep w starej kamienicy. To już nie te czasy, gdy ludzie byli przyzwyczajeni do odpadającego tynku i niskich standardów wykończenia. Obecnie liczy się głównie to, a by było czysto i estetycznie, a towar dobrze wyeksponowany.

Pamiętajmy o tych trzech zasadach, jeśli umiejscowimy sklep w złym miejscu to niestety nie liczmy na duży ruch. Prowadzenie outletu odzieżowego wymaga wynajęcie dużej powierzchni i odpowiedniego zaaranżowania sklepu.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.