Europejski Fundusz Inwestycyjny

Dodane przez publikattor,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Zadaniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego jest wspieranie projektów, które przyczyniają się do osiągnięcia celów Unii Europejskiej. Głównymi zadaniami funduszu są wspieranie działań w ramach klimatu, zwiększanie europejskiego wzrostu gospodarczego i potencjału zatrudnienia oraz wspieranie unijnej polityki, która realizowana jest również poza granicami Unii Europejskiej.

Dzięki działaniom funduszu, przedsiębiorcy realizujący cele UE, mogą liczyć na środki finansowe. Środki te pozyskiwane są przez fundusz samodzielnie, a przyznanie ich przedsiębiorcom sprawia, że uzyskujemy obopólną korzyść. Dane przedsiębiorstwo może się rozwijać, a jego działania jednocześnie wspierają rozwój Unii Europejskiej.

 

Europejski Fundusz Inwestycyjny realizuje wsparcie na 3 płaszczyznach:

  1. W ramach doradztwa i pomocy technicznej.
  2. W ramach łączonego finansowania. ( czytaj więcej na tutaj )
  3. W ramach udzielania kredytów przedsiębiorcom, których działalność pokrywa się z celami funduszu.

Pieniądze pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego nie są pozyskiwane z budżetu UE. Fundusz sam stara się o ich gromadzenie. Jeżeli w danej firmie realizowane są działania, które sprzyjają realizacji celów UE, to przedsiębiorstwo takie może skontaktować się z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym i dowiedzieć się, czy spełnia wszystkie założenia konieczne do uzyskania kredytu. Kontaktować można się z funduszem bezpośrednio drogą e-mailową lub poprzez jedno z biur, które przekaże nasz biznesplan bankowi oceniającemu cele kredytowania.

Europejski Fundusz Inwestycyjny działa samodzielne, ale decyzje podejmuje wraz z Radą Unii Europejskiej, Parlamentem Europejskim i Komisją Europejską.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.