Dowiedz się o korzyściach płynących ze szkoleń BHP

Dodane przez mw.robocik,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Szkolenia BHP prawidłowo powinny się odbywać 1-2 razy w roku aby pracownicy najzwyczajniej odświeżali sobie wiedzę którą zdobyli na pierwszym szkoleniu. W naszym kraju można powiedzieć, że ta prawidłowość co do szkoleń w ciągu roku jest prawidłowa. W większości firm w naszym państwie szkolenia są przeprowadzone co najmniej raz w roku.

Po przeprowadzonych badaniach na temat czy wiedza zdobyta podczas szkoleń BHP jest przydatna w pracy, większość stwierdza, że zdobyta wiedza jest przydatna w codziennej pracy. Jednak wystarczy spojrzeć na część praktyczną która bardzo różni się o teorii, którą jak w badaniach wynika każdy zna perfekcyjnie. Patrząc na analizy wypadków w przedsiębiorstwach w naszym kraju widać wyraźnie, że znaczna większość wypadku spowodowana jest brakiem stosowania się do zalecanych zasad BHP.

W naszym kraju najczęściej przeprowadzane są szkolenia w zakładach produkcyjnych oraz instytucjach związanych ze służbą zdrowia. Po zapytaniu pracowników o to, czy znają procedury bezpieczeństwa które obowiązują ich na stanowisku na którym pracują, prawie wszyscy pytani odpowiadają pozytywnie (97 %), a aż 96 procent pytanych odpowiedziało, że wiedziałoby także, jak powinni się zachować w razie wypadku mającym miejsce w zakładzie pracy. Trzech na czterech pracowników jest zdania, że ma bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa na swoim stanowisku pracy, natomiast 24 procent respondentów uważa, że nie ma na to wpływu. Niemal wszyscy pracownicy (93 procent), a szczególnie starsi i z dłuższym stażem pracy, zwróciliby uwagę współpracownikowi, gdyby ten nie dopełnił procedur bezpieczeństwa.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.