Co w aptece się dzieje?

Dodane przez Maks,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Uzdrawianie przy pomocy leków oraz ziół znane jest od pamiętnych czasów. Lekarze, szamani oraz uzdrowiciele, byli to ludzie, którzy w dawnych czasach zajmowały się sztuką lekarską. Wprawdzie kiedyś technika nie była w takim stopniu nowoczesna, a powszechne leki ograniczały się do zmieszanych roślin, ale należy przyznać, że stały się fundamentem dla pracy aptekarzy oraz lekarzy.

Obecne lekarstwa bardzo często mają źródło w recepturach z przeszłości. Często można również zauważyć środki farmaceutyczne powstałe na podstawie prawdziwych ziół oraz przypraw leczniczych. Medycyna tak bardzo się rozwinęła, że w aptece można kupić leki praktycznie na każdą chorobę oraz dolegliwość. Co ciekawe, praca aptekarza również ruszyła do przodu. Mają oni dostęp do wielu urządzeń za pomocą których produkują maści i kremy na zlecenie.

Farmaceuta jest to bardzo odpowiedzialny zawód bowiem w poniekąd zajmuje się ochroną zdrowia publicznego. Farmaceutów pracujących w aptekach nazywamy aptekarzami.

Aczkolwiek nie jest to profesja dla osób leniwych i niedouczonych. Aby zostać prawdziwym farmaceutą należy skończyć właściwe studia lub ewentualnie szkołę pozwalający nabyć tytuł technika. Jednakże trzeba wiedzieć, że od naszego tytułu zależeć będą obowiązki oraz uprawnienia w pracy.

Do głównych zajęć aptekarza należy przede wszystkim wydawanie oraz przygotowywanie leków oraz recept i oczywiście udzielanie informacji o nich. Pracę tą może wykonywać tak samo magister farmacji jak i technik, z pewnymi zastrzeżeniami. Technik farmacji, przygotowywać oraz wydawać leki, może tylko w obecności magistra, a i tak nie jest upoważniony do wydawania leków zawierających pewne typy psychotropów. Dodatkowo każdy aptekarz ma obowiązek do robienia szczegółowej i rzetelnej dokumentacji, sprawdzanie terminów ważności leków oraz pełnienie ogólnego nadzoru nad apteką.

Bardzo szybko można zauważyć praca aptekarza nie jest łatwym zajęcie. Po zakończeniu pięcioletniej edukacji na studiach medycznych, podczas których trzeba także ukończyć roczny, darmowy staż w aptece, po którym dopiero absolwent może stać się aptekarzem ze wszystkimi uprawnieniami.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.