Odkrycie na objawy menopauzy

Dodane przez agencja_pyry,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Menopauza pochodzi od greckich słów men (miesiąc) i pausis (zaprzestanie). Oznacza ona trwałe zatrzymanie miesiączkowania, co wiąże się z obniżeniem produkcji hormonów wydzielanych przez jajniki, czyli progesteronu i estrogenów, które regulują procesy rozrodcze oraz nadają kobietom typowe żeńskie cechy.

Menopauza najczęściej przypada na przedział wiekowy 45-55 lat. Jednak już po 35 roku życia kobieta wchodzi w okres premenopauzalny, w którym organizm przygotowuje się do nadchodzących zmian hormonalnych. Następują tymczasowe przestoje w wydzielaniu hormonów i coraz częściej występują bezowulacyjne cykle miesiączkowe.

Z menopauzą wiążą się liczne objawy, które skutecznie uniemożliwiają nie tylko korzystanie z uroków życia, ale wyłączają kobietę z normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Według sondażu Gallupa aż 80% kobiet doświadcza nieprzyjemnych objawów przekwitania, które znacznie obniżają jakość życia i zmuszają kobiety do szukania pomocy medycznej. Najczęściej są to:

  • uderzenia gorąca i zlewne poty (uprzykrzają życie aż 72% kobiet)
  • nieregularne okresy (50%)
  • niekontrolowane reakcje emocjonalne w tym napady płaczu bez powodu (49%)
  • niekorzystne zmiany w pożyciu płciowym (31%)

Zarówno objawy, jak i przyczyny menopauzy związane są ze sferą fizjologiczną jak i psychologiczną. Dla wielu kobiet niezwykle trudny do zaakceptowania jest fakt wejścia w etap starzenia się. Przecież nadal są atrakcyjne, czują się młodo i wyglądają młodo, a tu takie nieładne określenie „starzenie się organizmu”.

Jak zaradzić uprzykrzającym życie objawom menopauzy?
Sposoby są różne. Zawsze pomocna jest odpowiednia dieta bogata w wapń (najlepiej, jeśli jego bezpośrednim źródłem nie jest mleko, a np. figi czy migdały) i fitoestrogeny (ich źródłem jest między innymi soja, należy wybierać tę niemodyfikowaną genetycznie, np. z certyfikatem pochodzenia ekologicznego). Niezastąpiony jest ruch i pasja dająca chęć życia. Lekarze najczęściej zalecają stosowanie środków hormonalnych (HTZ), które choć są dość skuteczne, niosą niebezpieczeństwo skutków ubocznych w postaci zakrzepicy i nowotworów. Często po krótkim okresie stosowania sami lekarze zalecają odstawienie ich.

Ale to nie wszystko!
Od niedawna na polskim rynku dostępne jest urządzenie medyczne LadyCare, które redukuje aż 24 objawy menopauzy, a przy tym działa w sposób zupełnie naturalny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Oddziałuje ono na przywspółczulny (parasympatyczny) układ nerwowy, którego zwoje leżą w pobliżu najbardziej unerwionych narządów lub w nich samych, równoważy pobudzające i hamujące działanie układu nerwowego. Z powodzeniem korzysta z niego już ponad 300 000 kobiet na świecie i dzięki niemu cieszy się nową jakością życia.

LadyCare to małe, nieinwazyjne, dyskretne urządzenie, które przypina się do bielizny w miejscu splotu nerwowego miednicznego (10 cm poniżej pępka). Większa część w kształcie gruszki noszona jest wewnątrz bielizny, przylega ona bezpośrednio do miednicy, około 10 cm poniżej pępka. Natomiast druga część mniejsza jest okrągła i mocuje się ją na zewnątrz bielizny.

Na podstawie badań przeprowadzonych w Klinice Chiron w Londynie pod kierunkiem Dr Nyjon Eccles, na grupie 508 kobiet cierpiących z powodu objawów menopauzy stwierdzono, że dzięki LadyCare:

  1. Wzdęcia i gazy zredukowane zostały aż u 100% kobiet z badanej grupy
  2. U 50-67%, w sposób bardzo istotny, zmniejszone zostały następujące objawy: niepokój, przyrost wagi, napięcie mięśniowe, wahania nastroju, zmęczenie, suchość pochwy, nietrzymanie moczu, bezsenność, tkliwość piersi
  3. U 33% kobiet biorących udział w badaniu nastąpiła istotna redukcja uderzeń gorąca, zlewnych potów, utraty libido, drażliwości, braku koncentracji i niepokojącego zapominania
  4. U 29% powróciła miesiączka
  5. 19,1 % kobiet, po 3 miesiącach stosowania LadyCare, stwierdziło utratę wagi o 8,17 kg

Badania zostały zweryfikowane przez niezależną komisję. LadyCare otrzymało certyfikat urządzenia medycznego klasy I, co oznacza, że nie powoduje skutków ubocznych. Produkt jest bezpieczny, nie zaleca się stosowania go jedynie w przypadku wszczepionego rozrusznika serca. Więcej informacji i zamówienia na stronie http://www.ladycare-pl.com/ lub pod numerem telefonu 500 337 559. Jego cena wynosi 145 zł (przesyłka gratis). Z racji tego, że LadyCare pełną moc działania zachowuje przez 10 lat, raz kupione urządzenie starczy na 10 lat.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.