Nietypowa przypadłość informatyków

Dodane przez orzech,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Nie ulega wątpliwości, że praktycznie wszystkie aktywności fizyczne niosą ze sobą pewien rodzaj ryzyka pojawienia się problemów ze zdrowiem. Wydawać by się mogło, że to pracownicy fizyczni są najbardziej narażeni na problemy tego typu. W końcu to oni pracują w obecności ogromnych ciężarów oraz wśród specjalistycznego sprzętu, który może być niebezpieczny. Okazuje się jednak, że pracownicy biurowi czy informatycy także mogą mieć poważne problemy ze zdrowiem. Wszystko związane jest z pozycją, w jakiej spędzają oni sporą część czasu podczas pracy.

W przypadku osób pracujących przed komputerem, problemy ze wzrokiem to nie wszystko. W ostatnich latach pojawiło się określenie „łokieć tenisisty”, które związane jest z bolesną przypadłością związaną z tą częścią ciała. Nazwa może być nieco myląca, ponieważ z tym problemem borykają się nie tylko tenisiści, ale właśnie również osoby, które spędzają długie godziny przed ekranem komputera. Na szczęście, od kilku lat przypadłość ta jest dokładniej znana. Jeszcze kilkanaście lat temu, osoby z bólem w okolicach łokcia były leczone tradycyjnymi metodami, tj. lekami przeciwzapalnymi czy wstrzykiwanymi sterydami. Współcześnie, wygląda to zupełnie inaczej, ponieważ „łokieć tenisisty” został dokładnie przebadany i opisany. Osoby, które borykają się z tego rodzaju problemem mogą więc liczyć na to, że prędzej czy później pozbędą się tej dolegliwości.

Jeśli jesteś osobą pracującą na stanowisku informatyka czy sekretarki, powinieneś zainteresować się też tematyką „work life balance”, która mówi o zachowaniu równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Okazuje się, że osoby przepracowane, nie dbające o swoje nawyki żywieniowe, znacznie prędzej borykają się z problemami zdrowotnymi spowodowanymi przez pracę. Work life balance to nowoczesna dziedzina, która pomaga nie tylko pracownikom, ale także pracodawcom, którzy mogą zwiększyć wydajność osób zatrudnionych, co bardzo pozytywnie wpływa na całą firmę. Bez najmniejszego problemu można znaleźć firmy, które się w tym specjalizują.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.