8 polskich produktów, które warto pokazać obcokrajowcom!

Dodane przez marta.czerwinska,

  Filed under: Zdrowie
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Goszcząc u siebie obcokrajowców i turystów czasami stajemy przed koniecznością polecenia im polskich produktów i potraw, które są warte spróbowania. W tym artykule znajdziesz zestawienie 8 produktów, które fantastycznie sprawdzą się w tym temacie.

Ogórki kiszone

To jedne z najbardziej popularnych towarów eksportowych, który zbiera rzesze miłośników w różnych częściach Europy. Polskie ogórki znajdują uznanie ze względu na swoją delikatność i możliwość obróbki na różne sposoby. Pasują do wielu dań. Można je jeść na śniadanie, do obiadu lub kolacji. Z tego powinny trafić na listę produktów polecanych obcokrajowcom.

Kapusta kiszona

To składnik wielu polskich dań. W tradycji polskiej kapusta kiszona przygotowywana jest już od wieków. Idealna, jako dodatek do sałatek. Główny składnik bigosu, pierogów z kapustą i wielu innych potraw. Można ją z łatwością zakupić w słoiku i zabrać i włożyć do bagażu przed zagraniczną podróżą.

Pierniki Toruńskie

Polska słynie z pysznych korzennych ciastek i ciast. Najsłynniejsze pierniki pochodzą z Torunia. To doskonały prezent na pożegnanie z gośćmi. Powinien znaleźć się na liście „must to eat”.

Pierogi

Obowiązkowe danie do spróbowania dla każdej osoby odwiedzającej nasz kraj. Mamy różne rodzaje pierogów. To nasza narodowa duma i je również można zakupić w opakowaniach próżniowych. Zakochanie się w naszym kraju jest gwarantowane po ich spróbowaniu.

Wódka

W wielu krajach świata polska wódka jest bardzo jedną z ulubionych rodzajów alkoholu. Chwali się ją za smak i jakość. Butelka polskiej wódki to fantastyczny pomysł na prezent dla odjeżdżających przyjaciół lub jako dar dla gospodarzy, podczas gdy my jesteśmy goszczeni w innym kraju.

Czekolada

Wiele osób przyjeżdżających do nas próbując polskiej czekolady mówi, że jest ona jedną z najlepszych. Zawdzięczamy to naszym cukierniom, którzy dbają o wysoką jakość wykonania. Taki drobiazg na pewno spodoba się Waszym gościom na pożegnanie.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz


siedem − = 0