Jak dobrze zaplanować naszym pociechom zimowy wypoczynek?

Dodane przez roundaway,

  Filed under: Turystyka
  Comments: None
  Tagi:

Roztropni rodzice zastanawiają się nad tym ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ do skalkulowania jest sporo istotnych aspektów. Udajemy się na rodzinny urlop, czy odsyłamy dziecko na zorganizowany wyjazd? Ile będzie trwał wypoczynek? Ile będzie nas to kosztować? Podsuwamy zatem niezdecydowanym ciekawy pomysł na ferie zimowe: obóz narciarski wraz z kursem zimowych sportów.

Zimowa przerwa w chodzeniu do szkoły, często jest traktowana zupełnie inaczej niż wakacje letnie: jako czas przesiadywania w domu bez zapewniania dzieciom specjalnych atrakcji czy zabaw. A posłanie dziecka na kurs narciarski, może okazać się początkiem rozwoju w młodym obywatelu ciekawej pasji.

Przez okres obozu z kursem, dziecko będzie miało okazję nie tylko odpocząć od szkoły i nauki – będzie to także dobry moment na usamodzielnienie, znalezienie przyjaciół, zobaczenie interesujących miejsc. Do tego: przyszły narciarz oderwie się od telewizji, komputera, a pad do grania zastąpi kijkami.

W jaki sposób wybrać dla dziecka odpowiedni kurs narciarski? Po pierwsze: szukajmy zimowiska, które będzie posiadać sensownie opracowany program zajęć. Od osób organizujących wyjazd powinniśmy oczekiwać i wymagać precyzyjnych wiadomości: w jaki sposób nasza pociecha będzie spędzała daną porę dnia, ile dokładnie odbędzie się zajęć z instruktorem z narciarstwa i czy planowane są dodatkowe atrakcje. Kurs narciarstwa nie wyklucza się z wypadem do kina czy na basen, wieczorne ognisko czy zwiedzenie okolicznych miejscowości to świetna rozrywka przez cały rok, a zabawy integracyjne przeprowadzane przez opiekunów są dziś na porządku dziennym w czasie obozów i kolonii.

Sprawdźmy też, jakie opinie ma wypatrzony obóz narciarski wśród rodziców, jeżeli jest on prowadzony od kilku lat. Poczytajmy o tym w Internecie, wypytajmy znajomych i bądźmy pewni, czy zafundujemy naszemu dziecku prawdziwą rozrywkę za sensowną cenę.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.