Civetta – od A do Z.

Dodane przez gepard,

  Filed under: Turystyka
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Pod dźwięcznie brzmiącą nazwą „Civetta”, mieści się grupa czterech niewielkich wiosek narciarskich (Zoldo, Allghe, Selva di Cadore i Palafavera), które wspólnie składają się na prężnie działający ośrodek narciarski. Mieści się on we wschodnich Dolomitach, u podnóża majestatycznego masywu noszącego tę samą nazwę. Odkąd wszedł w skład Dolomiti Superski, ten region stanowi jeden z bardziej znanych ośrodków tej części Dolomitów – głównie dzięki bliskiemu sąsiedztwu z najwyższym szczytem Włoch, Marmoladą (3342m n.p.m.). Dość istotna jest też możliwość objechania na nartach masywu Sella, inaczej słynnej Sella Rondy. Biorąc pod uwagę stopień skomplikowania szlaków, resort Civetta najbardziej nadaje się dla turystów, którym wciąż brakuje umiejętności by nazwać się profesjonalistami i dla zupełnych amatorów. Civetta obfituje bowiem w łagodne, szerokie nartostrady na, niemal pozbawionych drzew, bezpiecznych stokach.

Inne atrakcje
To, co jest dobrą wiadomością dla początkujących, będzie prawdopodobnie dużym minusem dla osób, które posiadły już spore umiejętności w jeździe na nartach i mają ochotę na ostrą jazdę w sezonie. Niestety, oprócz Laghetto, najtrudniejszej trasy Civetty, która liczy sobie 1,5 km, stoki tego resortu narciarskiego nie obfitują w więcej sportowych wyzwań.  Natomiast dzieci z pewnością nie będą się tu nudzić. Mają do dyspozycji szeroką ofertę szkółek narciarskich z przedszkolami, w których zaliczą wiele różnorakich atrakcji, w specjalnie wydzielonych parkach rozrywki. Do ich dyspozycji został oddany również profesjonalnie przygotowany tor do zjazdów na wielkiej oponie!

Tutaj znajdziesz ofertę wyjazdów do Civetta: http://www.ehschool.pl/index.php/wyjazdy/civetta.html

Co jeszcze?
Nie da się ukryć, że Civetta jest resortem przygotowanym przede wszystkim z myślą o miłośnikach dwóch płóz. Snowboarderzy raczej nie mają tu czego szukać – do ich dyspozycji oddano jedynie dwa snowparki , i to bez wydzielonych tras do jazdy off – piste. Narciarze interesujący się historią mogą być jednak usatysfakcjonowani wybierając się na, alternatywną dla Sella Rondy, trasę World War I. Nazwa istotnie nawiązuje do działań wojennych, które miały miejsce w tym regonie podczas I Wojny Światowej. Z szacunku dla historii i poległych żołnierzy, stworzono tu specjalny narciarski szlak, na który dobrze wybrać się w towarzystwie przewodnika. Civetta to również dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, którzy poszukują aktywnego odpoczynku także dla najmłodszych – oni z pewnością najbardziej będą cieszyć się z takiego urlopu!

 

 

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.